'Musul ve Anbar'ın IŞİD'den kurtarılması yakın'

'Musul ve Anbar'ın IŞİD'den kurtarılması yakın'
'Musul ve Anbar'ın IŞİD'den kurtarılması yakın'
Irak Savunma Bakanı Halit El Ubeydi, Tikrit'in terör örgütü IŞİD'den kurtarılması hakkında açıklamalarda bulunarak, 'Anbar ve Musul için zafer haberleri yakında' dedi.

RADİKAL - Irak Savunma Bakanı Halit El Ubeydi terör örgütü IŞİD'den kurtarılan Tikrit'le ilgili açıklamalarda bulundu. Tikrit'in kurtarılması ile sonuçlanan askeri operasyonlar hakkında konuşan Bakan El Ubeydi, "Büyük bir savaşın idare edilmesinde önemli bir ders oldu" dedi. El Ubeydi Anbar ve Musul'u da dile getirerek "Planlarımız bu iki kentin kurtarılması yönünde" dedi.

Tikrit'te teröre karşı savaşı ordu, güvenlik güçleri ve gönüllü halk güçlerinin birlikte kazandığını söyleyen Savunma Baknaı Halit El Ubeydi, zaferin, kurulan stratejinin doğruluğunu ve koordinasyon sağlanmasındaki başarının ne kadar doğru olduğunu gösterdiğini ifade etti.

IŞİD, Hatra'yı yok etmeye devam ediyor

IŞİD, Yermuk kampının yüzde 90'ını ele geçirdi

'ZAFER HABERLERİ YAKINDA'

Tikrit'te elde edilen zaferin Anbar ve Musul illerinin de kurtarılması için teşvik edici olduğunu bildiren Bakan El Ubeydi, "Adı geçen iki il için zafer haberleri yakında" dedi.

IŞİD gıda yardımını yaktı

Bu arada Birleşmiş Milletler de Tikrit ilinin kurtarılmasını memnuniyetle karşılandığını belirterek, göçmenleri yerlerine dönmelerini sağlamak için hükümeti iş başına çağırdı. Zaferin tüm Iraklıların olduğunu bildiren Birleşmiş Milletler Irak özel temsilcisi Yan Kubiş, göçmenlerin dönüşleri için merkezi ve yerel yönetimlerle işbirliği yapmaya ve yardım sunmaya hazır olduklarını kaydetti. (Ahmet Haşim Muhtaroğlu/DHA)

IŞİD 80 yıllık kiliseyi yıktı