Narkozlu çocuk hastaya tecavüz!

Narkozlu çocuk hastaya tecavüz!
Narkozlu çocuk hastaya tecavüz!
Almanya'nın başkenti Berlin'de kısa süre önce enfeksiyon nedeniyle erken doğan bebeklerin peş peşe öldüğü Charite Hastanesi 'nde narkoz verilen 14 yaşındaki hasta bir kıza tecavüz edildiği ortaya çıktı

Almanya ’da ortaya çıkan yeni skandalda hastanede görevli hasta bakıcının, ameliyattan yeni çıkan ve narkozun etkisinde bulunan küçük kızın bilinci kapalıyken tecavüze uğradığı anlaşıldı. Bir süre saklanan olayın hastanede araştırıldıktan sonra polis ve savcılığa bilgi verildiği ifade edildi.

HASTANE BEBEK ÖLÜMLERİYLE GÜNDEME GELMİŞTİ
Almanya’nın önde gelen hastanelerinden Charite'deki Virchow Kliniği'nde geçen ay erken doğum sonucu dünyaya gelen bir erkek bebeğin bakteri enfeksiyonundan ölmesi, 20 bebekte daha bakteri enfeksiyonu belirtileri görülmesi ve 7'sine enfeksiyon nedeniyle özel tedavi uygulandığı ortaya çıkmıştı. Bu olay üzerine hastane yönetimi 5 bakım ünitelerinden 2'sinde erken doğan bebekleri kabul etmeme kararı almış, araştırmada Charite Hastanesi'nde 1 bebeğin ölümüne Serratien bakterisinin neden olduğu saptanmıştı.

dha


    ETİKETLER:

    Almanya

    ,

    Erkek