Nasrallah: ABD ve İsrail'in çıkarları ortaktır

Nasrallah: ABD ve İsrail'in çıkarları ortaktır
Nasrallah: ABD ve İsrail'in çıkarları ortaktır
Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, ABD ve İsrail'in çıkarlarının ortak olduğunu söyledi ve 'Suriye'de, Yemen'de ve Irak'ta savaşarak bir şey elde edemeyecekler' dedi.

RADİKAL - Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, '11 Kasım Şehitler Günü' dolayısıyla bir konuşma yaptı. İntizar'da yer alan habere göre Nasrallah, ABD'nin İsrail'in yanında yer aldığını ve onun çıkarları için savaştığını söyleyerek "İslam'a düşman olduğunu" belirtti.

"Netanyahu ve Obama arasında kişisel anlaşmazlık ötesinde hiçbir anlaşmazlık yoktur. Menfaat ve çıkarları ortaktır" diyen Hizbullah lideri, ABD ile İsrail'in kendilerine problem olarak Hizbullah'ı görmesi ile iftihar ettiklerini kaydetti.

Zarif: 11 Eylül saldırılarının arkasında Suudiler var

Nasrallah konuşmasına şöyle devam etti:

"Lübnan'a karşı savaş mı açacaklar? Elbette bu mümkündür. Ama bizler şu an için bunu uzak görmekteyiz. Direnişe yardım ettiğinden şüphe edilenlere mali boykot gerçekleştireceklermiş. Tüm bunlar yıllarca söylenmekte ama gücümüzden hiçbir şey azaltmamaktadır. Ülkemizde hiç kimsenin Obama ve Netanyahu'nun direnişe karşı faaliyetlerinde yardım etmemesi gerekir.

Nasrallah: Bölgedeki savaş Amerikan planına teslim olmayı reddeden herkese yönelik

Süriye'de cepheler artmaktadır. Suriye'de, Yemen'de ve Irak'ta savaşarak bir şey elde edemeyeceklerdir. Verdikleri kayıplar bunu açıkça göstermektedir. Savaşlarda verilen kayıpların mukayesesi bile askeri açıdan bunu açıkça göstermektedir. Bu, Viyana'da Suriye askerinin savaşamadığını söyleyenlere açık bir mesajdır. Suriye askeri üç yıldan beri direnmektedir. Kendilerine karşı iki yıldan beri ciddi bir muhasara bulunmaktadır. Direniş, Amerika ve şürekâsına ne Suriye, ne Yemen'de siyasi yoldan başka çözüm olmadığı açıkça buradan bir mesaj olarak iletmektedir."

Kızıl Haç: Suudi Arabistan Yemen bombardımanlarında hastaneleri kasıtlı hedef alıyor

İsrail polisinden Filistinli çocuğa küfürlü sorgulama