Nasrallah: Suriye'de savaşımız sürecek

Nasrallah: Suriye'de savaşımız sürecek
Nasrallah: Suriye'de savaşımız sürecek
Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, bugün yaptığı konuşmada Suriye'de savaşmaya devam edeceklerini söyledi ve Irak ve Suriye'de süregelen çatışmaları 'aşırıcı-Siyonist komplo' olarak niteledi.

RADİKAL – Lübnan’da Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah, bugün bölgedeki gelişmeler hakkında açıklamalarda bulundu. Suriye ’de savaşmaya devam edeceklerini söyleyen Nasrallah, Irak ve Suriye’de devam eden çatışmaları “aşırıcı-Siyonist komplo” olarak niteledi.  

Daily Star’ın haberine göre, “Sahada IŞİD ve Nusra gibi örgütlere ve Siyonistlerin bölgedeki planlarına karşı direnç var ve savaş uzun” ifadesini kullanan Hizbullah lideri, “Dört yıldır aşırıcı planla savaşıyoruz ve şehit verdik. Irak, Suriye ve Lübnan’daki direniş olmasa bölge şu anda ne durumda olurdu? Olmamız gereken yerde eskisine göre daha fazla olacağız. Zira bir dönüm noktasındayız” dedi.

Nasrallah'tan İntifada'ya destek

Nusra liderinden 'Alevi yoğunluklu bölgelere saldırın' emri

Nasrallah'tan Ankara'ya sert eleştiri


  http://www.radikal.com.tr/145427714542771

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Küreselleşen dünyada siz ne iş yaparsınız? - legendary

  Bu soru biraz daha geliştirilebilir; siz ne işe yararsınız? Orada burada cihat ilan edip onu bunu kafir diye yaftalayıp, başınıza gelen tüm musibetlerin sorumlusunu dışarıda aramaktan bıkmadınız. Peşinizden sürüklediğiniz insanları aldatıyorsunuz... Siz bakmayın siyonist komplo diyerek kelimelerle oynadığına. Antisemitist olduklarını gizlemek için bu kelimeyi tercih ediyorlar. Yoksa onlara göre her şey Yahudi komplosu. Gece gündüz Yahudiler kime ne tuzak kuracaklarını hesaplıyorlar. Oysa kendileri öyle mi? Kalbleri temiz, niyetleri güzel (!) ... Şu son başlarına geleni de (ki dünyanın kalanı mezhep savaşı olduğunu görüyor) siyonistler tezgahlamış, yüz binlerce cihatçıyı (artık nereden buldularsa) Suriye'nin üzerine salmışlar. Afganistan'dan Yemen'e, Somali'den Nijerya'ya kadar savaşan tüm kitleler siyonist oyunun bir parçası herhalde... Oysa olan şey 1) başta da söylediğimiz gibi mezhep savaşı, 2) cihatçı yetiştirmeye uygun iklime haiz İslam dünyasının gelecek yüz yıl boyunca tüm dünyaya kan kusturacak, hızla çoğalan ve küreselleşen meyveleri bunlar...