Nasrallah: Türkiye IŞİD'i incitmemek için Kürtleri ve solcuları ekledi

Nasrallah: Türkiye IŞİD'i incitmemek için Kürtleri ve solcuları ekledi
Nasrallah: Türkiye IŞİD'i incitmemek için Kürtleri ve solcuları ekledi
Hizbullah lideri Nasrallah Türkiye'nin IŞİD, PKK ve DHKP-C'ye yönelik operasyonlarıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Türkiye, IŞİD'in duygularını da incitmemek için yanına Kürtleri ve solcuları ekledi" dedi.

RADİKAL - Hizbullah Lideri Hasan Nasrallah, " Türkiye hiç kuşkusuz ki IŞİD’i destekledi, himaye ve gözetimini yaptı. IŞİD’i finanse etti, ona her türlü kolaylığı sağladı. Sınırlarını ona açtı. Fakat şimdi, Türkiye başbakanı diyor ki; 'IŞİD Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit ediyor'. Günaydın Türkiye uykunuz sıhhatli olsun" diye konuştu.

Nasrallah, bir mezuniyet töreninde yaptığı ve Menar kanalında yayınlanan konuşmasında, "“Hatırlar mısınız birkaç yıl önce ben ve kardeşlerim bütün münasebetlerde konuştuk Suriye’de olayların başladığı ilk anlardan beri dedik ki… ‘Batılılar ve bölgesel kimi güçler ve getirdiler ve getirecekler dünyanın bütün tekfircilerini, yeryüzünün bütün vahşilerini Suriye’ye yönetimi değiştirmek ve Irak’ta denklemi değiştirmek için. Bölgede direniş eksenine savaş açmak için getirdiklerini ve getireceklerini söyledik" dedi. Nasrallah'ın Cumhuriyet'te yer alan konuşması şöyle:

"Ve dedik ki getirdikleri tüm bu tekfirciler ve vahşiler, gün gelecek ve onlara saldıracaklardır. Büyünün büyücüye döneceğini söyledik. Yılanın sahibini ısırmakla kalmayacağını, aynı zamanda onu tamamen yiyeceğini söyledik. Bunları yıllar önce söyledik. Hepsi de sanıyorlardı ki oyunun tüm kontrolünü tamamen ellerinde tutuyorlar.

Güya Suudi Arabistan ipleri sımsıkı tutuyor. Türkiye de aynı şekilde kontrolü altında olduğunu düşünüyordu. Katar, Ürdün ve kimi Arap Körfez ülkeleri… Amerika, İngiltere, Fransa ve herkes… İpleri ellerinde tuttuklarını sanıyorlardı. Her şeyin tamamen kontrol altında olduğunu düşünüyorlardı. Ve Suriye ve Irak’a bu denli büyük sayıda tekfirci ve vahşileri doldurdular. IŞİD’in seferlerini kolaylaştırdılar. Önünde sınırları açtılar. Ona para verdiler, silah temin ettiler. Ve de onunla savaştılar.

Ona siyasi , dini, şer’i medyatik ve her türlü örtüyü sağladılar. Doğru mu değil mi? Fakat şu an tümü, bunların bedelini ödemeye başladılar. Günümüzde ise yeni olan Türkiye’dir.

Bugün yeniden diyebilirim ki Türkiye hiç kuşkusuz ki IŞİD’i destekledi, himaye ve gözetimini yaptı. IŞİD’i finanse etti, ona her türlü kolaylığı sağladı. Sınırlarını ona açtı. Fakat şimdi, Türkiye başbakanı diyor ki; “IŞİD Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit ediyor”. Günaydın Türkiye uykunuz sıhhatli olsun.

Türkiye IŞİD’i incitmemek için yanına Kürtleri ve solcuları ekledi.

Tabii, IŞİD’in duygularını da incitmemek için yanına Kürtleri ve solcuları ekledi. Ona göre bunlar fazlalık. Amacı da sadece IŞİD ile çatışmaya örtü sağlamak. Şuna inanan kimse varsa, büyük bir kuruntu-hayal yaşıyor. Gerek ABD ve İstihbarat örgütü, gerek Suudi Arabistan yada Türkiye, dünyanın en güçlü istihbarat örgütü bile… Bunlar beni iyi dinlesin. Bu örgütleri kontrol altında tutabileceğinizi düşünüyorsanız büyük bir kuruntu bir hayal içindesiniz.

Sizler bunları hedeflerin kesişmesinde kullanabilirsiniz. Onlar sizden faydalanır. Kendi hedefleri için faydalanır, fakat bunların bileşenleri, mantıkları, kültürleri, içerikleri, mekanizmaları ve her şeyleri, hayır. Onları koruyan, besleyen, büyüten, destekleyen ve onlarla ilgilenenlere saldıran yılan türündendir… Günümüzde olanlar da budur.''


  http://www.radikal.com.tr/140435014043502

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - momentum

  ABD ve İstihbarat örgütü, Suudi Arabistan yada Türkiye, dünyanın en güçlü istihbarat örgütü bile? Doğru: Bu örgütleri kontrol altında tutabileceklerini düşünüyorsa büyük bir kuruntu, bir hayal içindeler. Ama İran sizi kontrol altında tutar değil mi?

  Elleri kan kokar. - user525990

  Elleri kan kokan İran kendince yorum yapmış ama her zaman olduğu gibi yorumunun hedefinde saldırmak, kin kusmak istediği ama hiç bir zaman da dişini gösteremediği Türkiye var. İran islam aleminin karasıdır. Türkiye'nin bu bölgede sevilmesi dahi kendilerini kudurtuyor. Türkiye kendilerinin bahsettiği üzere ışid denen abd kuklası örgüte şirinlik yapmak için pkk'ya vurmamıştır, pkk ışid denen katilleri bahane edip Türkiye'ye vurmuştur. Türkiye'de buna cevap vermektedir ve vermez ise bu millet yeter artık diyecektir ve kendilerini al aşağı edecektir. Pkk ve hdp'nin aklındaki plan ışid ve Türkiyeyi karşı karşıya getirelim ışid denen örgütün teröristleri yerine bizim teröristlerimiz kuzey Suriye'de istediklerini elde etsinler. Yok öyle değilse o zaman cevap verin?.. Neden Türkiye'nin güvenli koridor teklifine pkk,hdp karşı çıkmıştır. Eee Türkiye'de sizin sandığınız kadar saf değil her halde..