Nasreddin Hoca fıkrası Charlie Hebdo'nun yeni sayısında

Nasreddin Hoca fıkrası Charlie Hebdo'nun yeni sayısında
Nasreddin Hoca fıkrası Charlie Hebdo'nun yeni sayısında
Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun yeni sayısında muhalefet lideri Sarkozy ve aşırı sağcı lider Le Pen köpek şeklinde resmedilirken, Nasreddin Hoca fıkrasına da yer verildi.

RADİKAL - Mizah dergisi Charlie Hebdo'nun 13 Ocak'tan sonra bugün yayımladığı sayısının kapağında Halk Hareketi Birliği lideri Nicolas Sarkozy, aşırı sağcı Ulusal Cephe lideri Marine Le Pen ve Papa Franciscus yer alıyor. Kapakta, ağzında Charlie Hebdo taşıyan bir köpeğin peşinden koşan Le Pen, Sarkozy ve Papa "köpek" şeklinde resmedilmiş şekilde görünüyor.

Derginin editoryal kısmında ise Paris ve Kopenhag saldırılarının karşılaştırılması yapılarak "Her ikisi saldırı da ifade özgürlüğünü kısıtlamak için yapıldı ve din bahanesinin arkasına sığınıldı" yorumuna yer verildi. Ayrıca dergi, siyaset ve din arasında esprili bir ilişki olabileceğini yazarak Nasreddin Hoca örneğini sayfalarına taşıdı. Makalede, “ İran , Türk, Ermeni ve Arap toplumlarının yakından tanıdığı Nasreddin Hoca'nın hikayeleri, din ve siyaset arasında esprili bir ilişki olabileceğini gösteriyor" ifadesine yer verildi. Dergide Nasreddin Hoca fıkrasına da yer verildi.

Charlie Hebdo dergisi yayınlarına tekrar başlıyor

8 MİLYONLUK TİRAJ

Bu haftaki sayısı 2,5 milyon kopya basılan derginin saldırılardan bir hafta sonra Fransız medyasının da desteğiyle çıkarttığı özel sayı 8 milyon tiraj yaparak Fransız basın tarihine geçmişti. 

Charlie Hebdo'nun dönüş kapağı

12 KİŞİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ

Charlie Hebdo dergisine yapılan terör saldırısında, aralarında derginin ünlü çizerlerinin de bulunduğu 12 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırı düzenleyen iki kardeş daha sonra polis operasyonunda öldürülmüştü. (AA) 

Paris'te İHA alarmı