NATO: Türkiye terör saldırılarına orantılı tepki vermeli

NATO: Türkiye terör saldırılarına orantılı tepki vermeli
NATO: Türkiye terör saldırılarına orantılı tepki vermeli
NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 'Türkiye birden çok terör saldırısına şahit oldu. Kendilerini savunma hakları var ama ben Türkiye'nin cevap verme tarzı açısında tabii ki ölçülü olmasını bekliyorum' açıklamasında bulundu.

RADİKAL - NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Ortadoğu 'daki krizden en çok zarar gören müttefik de olsa Türkiye 'den terör saldırılarına 'orantılı' şekilde karşılık vermesini istedi.

Norveç'te konuşan Jens Stoltenberg, “Türkiye birden çok terör saldırısına şahit oldu. Kendilerini savunma hakları var ama ben Türkiye'nin cevap verme tarzı açısında tabii ki ölçülü olmasını bekliyorum” dedi. NATO Parlamenterler Asamblesi toplantısında, NATO'nun Soğuk Savaş döneminden bu yana Doğu Avrupa 'daki varlığını ilk kez bu kadar artırdığına dikkat çeken Stoltenberg, "Doğudaki müttefiklerimizi korumaya hazır olduğumuz gibi Türkiye'yi de korumaya hazırız. NATO'nun caydırıcılığı önemlidir ve hakikidir. Türkiye, NATO'nun yardımına ihtiyaç duyarsa, NATO orada olacaktır" şeklinde konuştu.

NATO: Türkiye'yi tehditlere karşı korumaya hazırız

SURİYE 'YE ASKER GÖNDERME PLANI YOK

Rusya'nın Esad rejimine verdiği desteğin bölgedeki krizin uzamasına yol açacağını da söyleyen Stoltenberg, Rusya'nın IŞİD ile mücadele için yapıcı bir rol oynaması gerektiğini söyledi ve Esad rejimine destek verilmesinin yapıcı bir eylem olmadığına değindi.

NATO'nun Afganistan'a destek misyonu gelecek yıl sonunda bitecek de olsa bir şekilde bu ülkedeki varlığını sürdürmeye devam etme niyetinde olduğunu dile getiren Jens Stoltenberg, Suriye'ye asker göndermek gibi bir planlarının olmadığını da sözlerine ekledi. (CİHAN)

NATO: Rusya'nın hava sahası ihlali yanlışlıkla olmuş gibi görünmüyor

Financial Times: Türkiye derin şekilde bölündü

Rusya: Suriye'de 24 saatte 300 militan öldürdük