'Nazi cinayetleri' davası 6 Mayıs'a ertelendi

'Nazi cinayetleri' davası 6 Mayıs'a ertelendi
'Nazi cinayetleri' davası 6 Mayıs'a ertelendi
Almanya'da 2000-2007 yılları arasında sekiz Türk, bir Yunan ve bir Alman kadın polisi öldürdükleri ortaya çıkan aşırı sağcı, Nazi örgüt NSU hakkında Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi'nde görülecek dava 6 Mayıs'a ertelendi.

Almanya ’da 2000-2007 yılları arasında sekiz Türk, bir Yunan ve bir Alman kadın polisi öldürdükleri ortaya çıkan aşırı sağcı “Nasyonal Sosyalist Yeraltı” (NSU) hakkında Münih Eyalet Yüksek Mahkemesi’nde görülecek dava 6 Mayıs'a ertelendi. Daha önce davanın Çarşamba günü başlayacağı açıklanmıştı. Alman Der Spiegel dergisi mahkemeyi takip edecek basın mensuplarıyla ilgili başvuruların da en baştan alınacağını duyurdu. Davada Türk basınına yer verilmemesine tepki gösteren birçok Alman gazeteci ise duruşmalardaki izlenimlerini Türk basını için yazacaklarını açıkladı.

Anadolu Ajansı, Almanya'da 8'i Türk toplam 10 kişiyi öldürmekle suçlanan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütünün Münih'teki davasının 6 Mayıs'a ertelendiğini bildirdi.

Alman Der Spiegel dergisi mahkemeyi takip edecek basın mensuplarıyla ilgili başvuruların da en baştan alınacağını duyurdu.

Öte yandan Alman medyasında davaya ilişkin özel program ve yayınlar yapılırken, NSU'nun fail ve destekçi zanlıları hakkındaki davanın 2.5 yıl sürmesinin beklendiği açıklandı. 


DHA / AA