Neonaziler yanlış trene binince gösteri yapılamadı!

Neonaziler yanlış trene binince gösteri yapılamadı!
Neonaziler yanlış trene binince gösteri yapılamadı!
Almanya'da yabancı düşmanı ve ırkçı görüşleriyle tanınan Nasyonal Demokrat Parti'liler (NPD) yanlış trene binince Freiburg'taki gösteri iptal edilmek zorunda kaldı.

RADİKAL - Baden Württemberg Eyaleti'ndeki Freiburg kentinde düzenlenmesi planlanan gösteriye katılmak üzere Karlsruhe'den yol çıkan aşırı sağcılar, yanlışlıkla aksi yöne giden Mannheim trenine bindiler. Göstericilerin Freiburg yerine yanlışlıkla 200 kilometre ötedeki Mannheim'da olmaları nedeniyle çoğunluk sağlayamayan organizatörler, iki saat kala gösteriyi iptal etmek zorunda kaldılar. NPD'liler, Freiburg'ta memurluğa alınmayan bir yandaşları için 'mesleki yasaklar kaldırılsın' adı altına bir yürüyüş yapacaklardı. Badischen Zeitung'un haberine göre, polis sözcüsü Dirk Klose, "Tüm hazırlıklarımızı tekrar kaldırıyoruz" dedi. Freiburg Belediye Başkanı Otto Neideck ise, "Burada onların eksikliğini hissetmiyoruz" diye konuştu.
Gazete, ırkçıların yanlış yöne gitmelerini, 'sadece Karlsruhe'deki tren istasyonundaki levhaları okuyabilselerdi yeterliydi' diye yorumladı. (Ahmet İNCEL/MÜNİH/DHA)


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Belediye

  http://www.radikal.com.tr/128468612846862

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ezelden Yanlış. - Clear

  Onların bindiği tren, zaten ezelden yanlış.

  Tüm hazırlıkları tekrar kaldırıyoruz cümlesi - user502852

  Tüm hazırlıklarımızı tekrar kaldırıyoruz, cümlesini anlamayadım. Muhtemelen Alamancadan çeviri ama o bile doğru değil. Yeni nesil, çeviri yapmak çeviri işinin tamamı olmadığını, iki dil arasındaki uyuma ve sonuçta anlaşılır olmayı da içerdiğini bir gün öğrenir.