Nepal Başbakanı: Ölü sayısı 10 bini aşabilir

Nepal Başbakanı: Ölü sayısı 10 bini aşabilir
Nepal Başbakanı: Ölü sayısı 10 bini aşabilir
Nepal Başbakanı Sushil Koirala, 7,9 büyüklüğündeki deprem nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının 10 bini aşabileceğini söyledi.

RADİKAL – Nepal Başbakanı Sushil Koirala, Cumartesi günü meydana gelen 7,9 büyüklüğündeki depremdeki can kayıplarının 10 bini aşabileceğini belirtti. İçişleri Bakanlığı, deprem nedeniyle şu ana kadar 4 bin 349 kişinin hayatını kaybettiğini, 7 binden fazla kişinin ise yaralandığını açıkladı.

Konu hakkında Reuters’a konuşan Koirala, yabancı ülkelere çadır ve ilaç temini konusunda çağrıda bulundu. Koirala, yardım çabalarının hızlandırılması yönünde de isteğini dile getirdi. Başbakan, “ Hükümet kurtarma ve yardım konusunda elinden geleni yapıyor. Bu bir zorluk ve Nepal için çok zor bir zaman ” dedi. Birçok kişinin sokaklarda yaşadığını belirten Başbakan Koirala, “Hükümetin çadıra ve ilaca ihtiyacı var. İnsanlar alanlarda yağmur altında uyuyor. 7 binden fazla kişi yaralı” ifadesini kullandı.

Google'ın yöneticisi de Nepal depreminde yaşamını yitirdi

Depremin yaşandığı Cumartesi günü yurtdışında olan Başbakan Koirala, ülkeye döndüğü Pazar günü yardım çalışmalarının hızlandırılması talimatı vermişti.

Nepal'i yıkan deprem anı kamerada

Nepal'de büyük yıkım: Can kaybı 2 bini aştı

Nepal'de 7,9 büyüklüğünde deprem