Nepal'i yıkan deprem anı kamerada

Nepal'i yıkan deprem anı kamerada
Nepal'i yıkan deprem anı kamerada
Nepal'de 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan 7,9 büyüklüğündeki deprem anını Türk turist Sibel Yazıcı görüntüledi.

RADİKAL-Nepal'de 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan 7,9 büyüklüğündeki deprem sırasında, tapınakların bulunduğu bir kafeteryada eşi Dinçer Yazıcı ile birlikte oturan Sibel Yazıcı, deprem anını kamerasıyla görüntüledi.

Nepal'den bu gece İstanbul'a gelen Türk Hava Yolları'nın uçağında bulunan Sibel Yazıcı'nın çektiği görüntülerde, müzik yayını yapan kafeteryada müşteriler otururken, birden sarsıntı oluyor. Masalardaki şişeler, bardaklar yere yuvarlanırken, Yazıcı çifti de olan biteni görüntülemeye çalışıyor. Tapınakların bulunduğu noktadan büyük bir toz bulutu yükseldiği görülüyor.

Depremden birkaç dakika önce tapınakların bulunduğu manzarayı çektiğini ifade eden Dinçer ve Sibel Yazıcı çifti yaşadıklarıyla ilgili şunları söyledi: "4 günlük bir tur için Nepal'deydik ve normalde bugün dönüyorduk. Dün son günümüz olduğu için, tapınaklar bölgesine gidip orada fotoğraf ve kamera çekmek istedim. Kafenin üst katındaydım ve terastan aşağıya indiğim sırada şiddetli bir sarsıntı oldu. Bütün tapınaklar yıkıldı ve ölenleri gördük. Orada hiçbir şey yok. İnsanlar şu an yerlerde yatıyor. Geceleri çok soğuk ve biz korkudan otelde uyuyamadık, çünkü şiddetli sarsıntılar oluyordu."

İbrahim YILDIZ - Hüseyin ASLIYÜCE / İSTANBUL- DHA

 


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Nepal

  ,

  İstanbul

  ,

  THY

  ,

  Müzik

  ,

  Fotoğraf

  ,

  Bugün

  ,

  Tur

  ,

  Gece

  ,

  Hava