Netanyahu, Bağımsız Kürt devleti sözlerine açıklık getirdi

Netanyahu, Bağımsız Kürt devleti sözlerine açıklık getirdi
Netanyahu, Bağımsız Kürt devleti sözlerine açıklık getirdi
İsrail Başbakanı Netanyahu Ortadoğu'da bağımsız bir Kürt devleti sözlerine "Bölgede ılımlı güçlerle ortak bir işbirliği kurulmasının zamanı geldi. Bu yüzden bir Kürt devletinin kurulmasına destek vermeliyiz" diye açıklık getirdi.


Radikal.com.tr- İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu Ortadoğu 'da bağımsız bir Kürt devleti kurulması sözlerine açıklık getirdi. Başbakan Binyamin Netanyahu, Ulusal Güvenlik Çalışmaları Enstitüsü'nde yaptığı bir konuşmada, bölgede ılımlı güçlerle ortak bir işbirliği kurulmasının zamanı geldiğini hatırlatarak "Bu yüzden Ortadoğu'da bir Kürt devletinin kurulmasına destek vermeliyiz" sözlerini etti.  İsrail'in Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) militanlarının Ürdün sınırından gelebilecek olası sızmalarına karşı Eilat'dan Golan tepelerine kadar uzanan hatta bir güvenlik şeriti oluşturabilecekleri mesajı vererek bu yönde çalışmalar yapıldığını hatırlattı. 
Netanyahu “IŞID'ın son bir ay içinde gösterdiği gelişmelerle Filistinin nihayi statüsü konusunda İsrail'in Ürdün vadisinde askeri varlığının devam etmesi konusunda haklılığını ortaya çıkartmıştır" dedi.


 MADRİD/ DHA