Netanyahu konuştu, İranlılar güldü

Netanyahu konuştu, İranlılar güldü
Netanyahu konuştu, İranlılar güldü
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu'nun ilk kez Farsça yayın yapan bir televizyon kanalının sorularını yanıtladığı röportaj, İranlıların alay konusu oldu.

BBC Farsça’ya konuşan Netanyahu’nun “ İran nükleer silah elde ederse, bu gaddar rejim Kuzey Kore gibi ölümsüz olacak” mesajını verdiği cumartesi akşamı yayınlanan röportajın ‘ağır konularını’ gölgede bırakan ise İsrail Başbakanı’nın ‘İranlıların kot giyme hakkından mahrum bırakıldıklarına’ inanmasıydı. Netanyahu röportajda “İran halkı eğer özgür olsaydı kot giyebilir, Batı müziği dinleyebilir ve özgür seçimlerde oy verebilirdi” demişti. İşte bu ifadeler üzerine İranlılar Twitter ’da Netanyahu ile alay etmeye başladı.

Netanyahu korkutuyor!

Onlarca İranlı, kot pantolonlu fotoğraflarını çekip Twitter’dan Netanyahu’nun resmi hesabına gönderdi. Netanyahu’nun ‘İran ve İranlıların gerçeğinden haberdar olmamakla’ suçlandığı tweetler arasında öne çıkanlar da oldu. Başkent Tahran’da kot giyseiler satan bir mağazanın fotoğrafını kullanan bir İranlı, “Netanyahu, işte İran’da kitle imha silahı satan bir mağaza” ifadesiyle İsrail Başbakanı ile alay etti. Bir kullanıcının, “Netanyahu, üç gün önce yeni bir çift kot pantolon aldım” cümlesi de ilgi çeken tweetler’den bir diğeriydi. {DUBAİ/REUTERS}