Netanyahu Twitter'dan savaş açtı

Netanyahu Twitter'dan savaş açtı
Netanyahu Twitter'dan savaş açtı
İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, Twitter hesabı üzerinden Cenev-re'de 5+1 ülkeleriyle nükleer müzakere yürüten İran'ı hedef alan 'İran'ın gerçek yüzü' adlı bir kampanya başlattı.

Netanyahu’nun attığı bir tweette ABD Büyükelçiliği’ne yapılan baskının 34. yıldönümünü kutlayan göstericiler ellerinde İran ’ın dini lideri Ayetullah Hamaney’in resmini tutuyor ve ABD bayrağı yakıyor. Fotoğrafın açıklamasına ‘İran’ın gerçek yüzü’ yazılırken hashtag olarak da ‘Etkileme politikasını durdur’ (#StopTheCharmOffensive) ifadesi kullanıldı. Başka bir tweette ise Netanyahu takipçilerini Hamaney’in ‘Dünyadaki en nefret edilesi güç ABD’dir’ sözünü retweet etmeye çağırıyor.

Öte yandan kampanya Twitter ’da farklı tepkiler topladı. Bazı kullanıcılar İran’ın kışkırtıldığını düşünürken bazıları da destek vererek İsrail ’in İran’ın nükleer programına müdahale etmek için Batı’yı beklememesi gerektiğini savundu.

Bir kullanıcı ise ‘Provokasyon yapıyorsunuz, zavallı bir lidersiniz’ diyerek kampanyaya karşı çıkarken bir başka kullanıcı da ‘Asıl İsrail’deki apartheid rejiminin gerçek yüzünü gösterin’ diyerek tepkisini dile getirdi. (EL ARABİ-YA)