Netanyahu ve Kerry 'Filistin'i görüşmek bir araya geldi

Netanyahu ve Kerry 'Filistin'i görüşmek bir araya geldi
Netanyahu ve Kerry 'Filistin'i görüşmek bir araya geldi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Filistin'de yaşanan son gelişmeleri ele almak için bir araya geldi.

İsrail Kanal 7 televizyonunda yer alan habere göre, İsrail başbakanı Netanyahu ile John Kerry’nin gerçekleştirdiği görüşmede, Batı Şeria’daki Filistinlilerin yaşam şartlarının iyileştirilmesi, uygulanan şiddet dozunun düşürülmesi ve barış müzakereleri” konuları tartışıldı.

İsrail’de yayınlanan Maariv gazetesinde yayımlanan haberde ise başbakan Netanyahu’nun, Avrupa Birliği (AB) tarafından İsrail ürünlerine yönelik yapılan yaptırım kararının kınanması için ABD’den talepte bulunduğu bilgisine yer verildi.

John Kerry’nin de yapılan uluslararası boykotu engellemek için İsrail tarafının bir an önce barış müzakerelerine dönmesi çağrısında bulunduğu haberde ifade edildi.

Avrupa Birliği (AB) bugün İsrail'in, işgal altında tuttuğu Batı Şeria'daki yasa dışı Yahudi yerleşim birimlerinde üretilen ürünlerde "İsrail malı" etiketi kullanılmasını engelleyen karar almıştı. (AA)