Netanyahu'dan ABD'ye 'nükleer' suçlaması

Netanyahu'dan ABD'ye 'nükleer' suçlaması
Netanyahu'dan ABD'ye 'nükleer' suçlaması
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'yi İran konusunda suçladı ve ABD'nin 'İran'ın birkaç yıl içinde birçok nükleer silah için malzeme üretecek kapasiteyi giderek geliştirecek olmasını kabul ettiğini' savundu.

RADİKAL - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD 'yi İran 'ın nükleer silah geliştirmesini önlemeye çalışmayı bırakmakla suçladı. İsrail'de konuşan Netanyahu, ABD ve diğer ülkelerin "İran'ın birkaç yıl içinde birçok nükleer silah için malzeme üretecek kapasiteyi giderek geliştirecek olmasını kabul etmekle" suçladı.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, "Beyaz Saray'a ve ABD başkanına saygı duyuyorum" diyen Netanyahu, "Ancak hayatta kalıp kalmayacağımızı belirleyecek denli önemli bir meselede, İsrail için bu kadar büyük bir tehlikeyi önleyecek her şeyi yapmalıyım" dedi. ABD, İran ile nükleer görüşmeleri sürdürüyor ve İran rejimi üzerinde daha fazla yaptırım uygulanması konusundaki çağrıları reddetmiş durumda.

İran için Mossad ayrı Netanyahu ayrı konuşmuş!

'BAKIŞ AÇISI DOĞRU DEĞİL'

Netanyahu'nun 'İsrail'e dönün' çağrısı yanıt bulmadı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ise, Cenevre'de nükleer görüşmelerin son gerçekleşen turundan dönüşte, Netanyahu'ya yanıt vererek, başbakanın bakış açısının doğru olmadığını söyledi. Kerry, Tahran ile yürütülen müzakereleri eleştirmek için "henüz erken" diyor.

Netanyahu önümüzdeki hafta ABD'yi ziyaret edecek ancak Başkan Barack Obama ile görüşmeyecek. Beyaz Saray, iki liderin görüşmeme nedeni olarak uzun zamandır uygulanan bir siyaset gereği seçimlerin yaklaştığı ülkelerde liderlerle ikili görüşme yapmama geleneklerini neden olarak gösterdi. İsrail Mart ortasında seçimler için sandık başında olacak.

Netanyahu'nun harcamaları İsrail'i karıştırdı

CUMHURİYETÇİLER DAVET ETMİŞTİ

Cumhuriyetçi liderler Netanyahu'yu Kongre'ye seslenmesi için davet etti, ancak bu davet Demokratları kızdırdı. Beyaz Saray'dan bir yetkili, ABD - İsrail arasındaki ilişkileri Cumhuriyetçi Parti ile Netanyahu'nun Likud partisi arasındaki ilişkiye indirgeme tehlikesine dikkat çekti.

ABD Hamas'la görüşmek istemiş

İran, maket Amerikan uçak gemisini batırdı