Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere: İsrail sizin eviniz

Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere: İsrail sizin eviniz
Netanyahu'dan Avrupalı Yahudilere: İsrail sizin eviniz
Charlie Hebdo saldırısından sonra Avrupalı Yahudileri İsrail'e göç etmeye çağıran İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Kopenhag'daki sinagog saldırısının ardından aynı çağrıyı yineledi.

RADİKAL - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Danimarka'nın başkenti Kopenhag'da bir sinagoga düzenlenen saldırıya ilişkin " Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler" ifadelerini kullandı.

Vatan'da yer alan habere göre, Netanyahu, Bakanlar Kurulu toplantısı öncesinde basına yaptığı açıklamada, "Radikal İslami terörizmin Avrupa'yı bir kez daha vurduğu" yorumunda bulunarak, Danimarka toplumu ve Danimarka'daki Yahudi cemaatine başsağlığı dileklerini iletti. "Avrupa topraklarındaki Yahudiler bir kez daha sırf Yahudi oldukları için katledildiler. Anti-semitik saldırıları da içeren bu terör dalgasının devam etmesi bekleniyor" diye konuşan Netanyahu, şu ifadelere yer verdi:

Obama Netanyahu ile görüşmeyecek

'BÜYÜK YAHUDİ GÖÇÜNE HAZIRLANIYORUZ'

"Yahudilerin bulundukları her ülkede korunmaları en doğal haklarıdır ancak Yahudilere diyoruz ki, 'İsrail sizin eviniz'. Avrupa'dan büyük Yahudi göçüne hazırlanıyoruz. Tüm Avrupalı olan olmayan Yahudilere sesleniyorum, 'İsrail bütün Yahudilerin ana vatanıdır'."

Netanyahu, bugün Bakanlar Kurulu'na Fransa 'dan, Belçika'dan ve Ukrayna'dan göç edecek Yahudilerin abzorbe edilmesi için 180 milyon Şekellik planı sunacaklarına dikkati çekerek, "İsrail kollarını açmış sizi bekliyor" dedi.

Lieberman: Mavi Marmara özrü büyük bir hataydı

Beyaz Saray'dan İsrail'e tepki: Yerleşimler gayrimeşru

Hizbullah lideri Nasrallah: Her suikastten İsrail'i sorumlu tutacağız

Netanyahu: Hizbullah saldırısının arkasında İran var