Netanyahu'dan bıçaklı saldırı açıklaması

Netanyahu'dan bıçaklı saldırı açıklaması
Netanyahu'dan bıçaklı saldırı açıklaması
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, bu sabah Tel Aviv'de bir otobüste düzenlenen ve 16 kişinin yaralandığı bıçaklı saldırı hakkında açıklamalarda bulundu. Netanyahu, saldırıdan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı sorumlu tuttu.

RADİKAL - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Tel Aviv'de düzenlenen bıçaklı saldırıdan Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'ı sorumlu tuttu.

Netanyahu, yaptığı yazılı açıklamada, Hamas'ın saldırıya ilişkin kısa süre içinde tebrik mesajı yayımladığına değinerek, "Saldırıya ilişkin tebrik mesajı yayımlayan Hamas, İsrail'e karşı Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne dilekçe vereceğini açıklamıştı. Hem saldırıya kışkırtmaktan hem de UCM'ye başvuru gibi tehlikeli bir girişimden Abbas sorumludur" ifadesini kullandı.

'TERÖRİZM BİZİ HER YERDE YAKALAYABİLİYOR'

Netanyahu'nun açıklamasında ayrıca, "Aynı terörizm bizi Paris'te, Brüksel'de ya da dünyanın herhangi bir yerinde yakalayabiliyor. Ülkeyi kurduğumuzdan beri bizi vuran terörizme karşı büyük bir gayretle savaşmaya devam ederek, amaçlarına ulaşmalarına izin vermeyeceğiz" denildi.

Tel Aviv'de sabah saatlerinde bir otobüse düzenlenen bıçaklı saldırıda 9 kişinin yaralandığı açıklanmış, vurularak yaralanan eylemci gözaltına alınmıştı. İsrail radyosu ise daha sonra saldırıda 5'i ağır 16 kişinin yaralandığını duyurmuştu.

Hizbullah'tan İsrail'e iki kelimelik yanıt

Hamas: İsrail'in Hizbullah saldırısı bölge istikrarını tehdit ediyor


Öte yandan Emniyet Sözcüsü Micky Rosenfeld, sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabında, saldırganın 23 yaşında bir Filistinli olduğunu ve Batı Şeria'nın Tulkerm kentinden olduğunu yazmıştı.

İran'dan İsrail'e: Yıkıcı yıldırımlara hazır olun

İsrail'de otobüse bıçaklı saldırı

Fehim Taştekin yazdı. "İran ve Hizbullah İsrail'i vuracak mı? "