Netanyahu'dan Filistinlilere sürgün tehdidi

Netanyahu'dan Filistinlilere sürgün tehdidi
Netanyahu'dan Filistinlilere sürgün tehdidi
İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Doğu Kudüs'ün bazı mahallelerinde yaşayan 80 bin Filistinliyi kentten kovmakla tehdit etti.

RADİKAL - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ayrım duvarının Batı Şeria tarafında kalan ancak Kudüs kimlikleri olduğu için şehre girip çıkabilen Doğu Kudüs'ün Şafat Mülteci Kampı ve Kufr Akab gibi mahallelerinde yaşayan 80 bin Filistinlinin bu haklarını ellerinden almayı önerdi. Netanyahu'nun, "Buralarda kanun uygulanamıyor. Onların ikamet haklarını iptal etme olasılığını incelemeliyiz. Bu konunun tartışılması gerek" dediği aktarıldı. 

Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya yönelik baskınları ve Yahudilerin ihlallerine tepki gösteren Filistinliler ile İsrail askerleri arasında bir süredir gerilim ve çatışma yaşanıyor. İsrailli sivil ve askerlerin ekim ayının başından bu yana Filistinlilere yönelik saldırılarında ölenlerin sayısı 50'yi aşarken, olaylarda 10 da İsrailli öldü.

IŞİD Suriye askerini tankla ezerek öldürdü

İsrail, 1967'den beri Doğu Kudüs ve Batı Şeria'yı işgal altında tutuyor. İşgal altındaki Doğu Kudüs'te 200 bin, Batı Şeria'da ise 400 bin Yahudi yerleşimci bulunuyor. Uluslararası hukuka göre buralardaki Yahudi yerleşim yerlerinin tamamı illegal kabul ediliyor. (AA)

Irak'tan Rusya'ya hava operasyonu izni

BuzzFeed çalışanına saldırı

İsrail'den yamaç paraşütüyle Suriye'ye geçti

Kurtarma operasyonunun görüntüleri yayınlandı

Mescid-i Aksa'da yaş sınırlaması kaldırıldı