Netanyahu'nun korumaları Fransa Başbakanı'nı itmiş

Netanyahu'nun korumaları Fransa Başbakanı'nı itmiş
Netanyahu'nun korumaları Fransa Başbakanı'nı itmiş
Fransa'nın başkenti Paris'i sarsan terör saldırılarının ardından düzenlenen teröre karşı dayanışma yürüyüşüne katılan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun korumalarının, sinagog ziyareti esnasında Fransa Başbakanı Manuel Valls'i ittiği ortaya çıktı.

RADİKAL - Fransa 'nın başkenti Paris'i sarsan terör saldırılarının ardından düzenlenen terörle dayanışma yürüyüşüne katılan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile büyük sinagogu ziyareti sırasında koruma skandalı yaşandığı iddia edildi.

Sinagogun içinde Netanyahu'yu takip eden İsrailli korumaların Başbakan Manuel Valls'in kolunu çektikleri ve Valls'i ittikleri belirtildi. Fransa'da skandal haberleri ortaya çıkarmasıyla ünlü Le Canard Enchaine gazetesinin haberine göre, Valls, Netanyahu'nun çok yakınında olduğu için kendisini iten ve kolunu tutan İsrailli korumalara bağırarak sert tepki gösterdi.

'Hollande Netanyahu'yu Paris'te istemedi'

Independent: Paris'te beklenmedik Charlieler vardı


'BURADA KANUNLARI SİZ YAPMIYORSUNUZ'

Görgü tanıklarına atıfta bulunan gazete, Valls'in İsrailli korumalara "Burada kanunları siz yapmıyorsunuz. Kendi Başbakanınızı koruyun, başka bir işe karışmayın" diye sert bir şekilde bağırdığını duyurdu. İsrailli korumaların Fransızca sözlerine tepki vermemesi üzerine Valls'in aynı sözleri öfkeli bir şekilde İngilizce tekrarladığı bildirildi. (AA)

Netanyahu'dan UCM'ye sert sözler

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü: Netanyahu'nun çağrısı utanç verici

İsrail Başbakanı Netanyahu'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yanıt