New York Times: ABD, Ukrayna'ya silah yardımını görüşecek

New York Times: ABD, Ukrayna'ya silah yardımını görüşecek
New York Times: ABD, Ukrayna'ya silah yardımını görüşecek
ABD merkezli New York Times gazetesi, ABD'nin Ukrayna'ya 3 milyar dolarlık silah yardımı yapmayı planladığını iddia etti.

RADİKAL - Amerikan New York Times gazetesi, ABD 'nin Ukrayna'ya silah yardımı yapmayı tasarladığını öne sürdü. Gazetenin haberine göre, yardımın amacı, doğuda Rus yanlısı ayrılıkçılarla çatışan orduya silah sağlamak.

Gazetenin hükümet temsilcilerine dayandırdığı haberine göre ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey konuyu görüşmeye açık. Ayrıca Başkan Barack Obama'nın güvenlik danışmanı Susan Rice silah temini konusundaki direnişinden vazgeçmeyi düşünüyor.

Putin'den Ukrayna açıklaması: NATO lejyonuyla karşı karşıyayız

Poroşenko'dan Putin'e: Tüm esirler serbest bırakılsın


3 MİLYAR DOLAR DEĞERİNDE

Amerikan hükümetine bugün bir bağımsız rapor sunulacak ve bu raporda Ukrayna'ya 3 milyar dolar değerinde savunma teçhizatı, teknik arama araç gereçleri, insansız hava araçları, tanksavar füzeler gibi malzemeler temin etmesi önerilecek.

Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Bernadette Meehan New York Times'a yaptığı açıklamada Ukrayna krizinde önceliğin hâlâ “diplomatik çözüm” olduğunu ancak düzenli olarak da çözüm için temel oluşturabilecek “diğer ihtimallerin” incelendiğini belirtti.

Donetsk ve Lugansk yönetimleri: Kiev'le müzakereye hazırız

Donetsk'te otobüs ve kültür merkezine saldırı: 7 ölü

Rus lidere şarkı yazdı: Putin'im benim sevimli Putin'im

Muhalif Navalny'den sokağa çıkma çağrısı