New York'ta 2 polis saldırıya uğradı

New York'ta 2 polis saldırıya uğradı
New York'ta 2 polis saldırıya uğradı
ABD'nin New York kentinde, hırsızlık şüphelilerini kovalayan 2 polisin, uğradıkları silahlı saldırıda hafif yaralandıkları açıklandı.

RADİKAL - New York Polis Teşkilatı'na (NYPD) bağlı 2 polisin 20 Aralık'ta düzenlenen saldırı sonucunda hayatını kaybetmesinin ardından, 2 NYPD polisine daha, Bronx bölgesinde silahlı saldırı düzenlendi. Bir sırtından, diğeri elinden hafif yaralanan polislerin St. Barnabas Hastanesi'ne kaldırıldığı bildirildi.

NYPD'den yapılan açıklamada, 184. Sokak ve Tiebout Caddesi'nde gerçekleşen saldırının, polislerin otomobille kaçan ve kaza yapan soygun şüphelilerini takip ederken meydana geldiği, şüphelilerin daha sonra yaya olarak kaçtığı ifade edildi.

ABD'de polis bir siyahı daha öldürdü


Saldırı, Brooklyn'de geçen ay öldürülen NYPD mensubu Wenjian Liu ve Rafael Ramos'un cenaze töreninde bazı polislerin sırtını döndüğü New York Belediye Başkanı Bill DeBlasio ve New York Emniyet Müdürü William Bratton'un, suç oranlarının geçen yıla göre yüzde 4.6 düştüğünü açıkladığı ortak basın toplantısından birkaç saat sonra meydana geldi. (AA)

ABD'de belediye başkanı bir kez daha protesto edildi

Hamaney'den ABD polisine Twitter'dan eleştiri