New York'ta silahlar konuştu!

New York'ta silahlar konuştu!
New York'ta silahlar konuştu!
New York kentindeki Empire State Binası'nın dışında silahlı saldırı yaşandığı, saldırganın öldüğü belirtildi.

New York'taki Empire State binasının önnüde meydana gelen silahlı saldırıda saldırgan dahil 2 kişi hayatını kaybetti. New York Emniyeti'nden yapılan açıklamada, Empire State binası civarında silah sesleri duyulduğuna dair bilgi aldıklarını ve acil müdahale ekiplerinin bir kaç dakika içinde olay yerine ulaştığı kaydedildi.

POLİS SİVİLLERİ VURDU
New york Belediye Başkanı Michael Bloomberg, Empire State binasının önünde meydana gelen olayda, saldırganın 1 kişiyi öldürdüğü ve polis tarafından öldürüldüğünü söyledi.

Bloomberg, saldırganın polis tarafından öldürüldüğünü, bazı sivillerin ise polisin silahından çıkan ateş sonucu yararlanan kişilerin çevre hastanelerde tedavi altına alındığını bildirdi.

New York Emniyet Müdürü Raymond Kelly, saldırganın 53 yaşındaki moda aksesuar tasarımcısı Jeffrey Jhonson isimli beyaz bir Amerikalı olduğunu tesbit ettiklerini belirtti. Johnson tarafından 3 el atışla öldürülen 41 yaşındaki maktulün ise henüz kimliği tespit edilemedi.

Öte yandan, saldırının iş anlaşmazlığı yüzünden çıktığı kesinleşirken, saldırganın Empire State binası yakınındaki Hazan İmport isimli şirkette bir yıl önce maktul ile çalıştığı ve işten çıkarma konusu yüzünden kavgalı oldukları öğrenildi.

New York Belediye Başkanı Bloomberg, saldırganın 45 kalibrelik bir silaha sahip olduğunun tespit edildiğini, bazı sivillerin polis silahı ile yaralandığını yineleyerek yaralananların 2'si kadın 7'si erkek 9 kişi olduğunu kaydetti.

Bloomberg, olayın Colorado veya Wisconsin eyaletlerindeki saldırı olayları ile benzerlik teşkil etmediğini, ayrıca Empire State Binası ile de sadece yan kapıda gerçekleşmesinden dolayı bir ilgisi olduğunun altını çizdi.

 

TÜRK HAVA YOLLARI ÇALIŞANLARI OLAYA ŞAHİT OLDU
Empire State binasında bulunan Türk Hava Yolları (THY) Amerika merkez şubesinin bazı çalışanları bina girişinde olaya tanıklık etti. Silahlı çatışmanın arasında kalan bir kadın THY çalışanının sinir krizi geçirdiği öğrenildi.

Bina yönetiminin bu olayda çok başarısız olduğunu belirten THY yetkilileri, “bize olayla ilgili her hangi bir anons yapılmazken, aşağıya inmememiz veya başka bir şey yapmamız da söylenmedi. Hepimiz hala şoktayız” diye konuştu. (Ajanslar)