Nijerya'da tanker patladı: 100'den fazla ölü

Nijerya'da tanker patladı: 100'den fazla ölü
Nijerya'da tanker patladı: 100'den fazla ölü
Nijerya'nın güneydoğusunda kaza yapan yakıt tankerinden yakıt toplamaya çalışan 100'den fazla kişi tankerin patlaması sonucu yaşamını yitirdi. Yaralanan 35 kişi de hastaneye kaldırıldı

Nijerya'nın Rivers eyaletinde kaza yapan yakıt tankerinden yakıt toplamaya çalışan 100'den fazla kişi hayatını kaybetti. Nijeryalı yetkililer, kazada 35 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Yaralıların hastaneye kaldırıldığını açıklayan Nijeryalı yetkililer, yanarak can verenlerin toplu defnedileceğini belirtti. Kazada ayrıca 34 motosiklet kullanılamaz hale geldi.
Rivers polis sözcüsü Ben Ugwuegbulam, yanan tankerin etrafından 80 kişinin cesetlerini topladıklarını söyledi. Nijeryalı polis sözcüsü, " Bugün sabah saatlerinde Okogbe bölgesinde bir yakıt tankeri devrildi. Kaza yapan tankerin etrafından toplanan onlarca kişi yakıtı toplamaya çalıştı. Aniden başlayan yangın korkunç kazaya neden oldu" dedi.

Nijerya, Afrika 'nın en büyük petrol üreticisi olmasına rağmen, tanker kazasının meydana geldiği bölgede insanlar günde 2 dolardan daha az bir parayla geçinmek zorunda kalıyor.(ajanslar)


  ETİKETLER:

  Afrika

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  petrol

  ,

  yakıt