Nusra Cephesi'nden Paris saldırılarına destek

Nusra Cephesi'nden Paris saldırılarına destek
Nusra Cephesi'nden Paris saldırılarına destek
El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi, Paris'te 129 kişinin hayatını kaybettiği saldırılara destek açıklamasında bulundu.

RADİKAL - El Nusra Cephesi, Paris saldırılarını destekleyen bir açıklama yayımladı. IŞİD'le savaşmakta olan El Nusra, açıklamasında "Sapkın bir mezhebin kafirlere karşı başarılı bir operasyon gerçekleştirmesinden mutluyuz" deniyor.

Middle East Eye'ın haberine göre, böylesi bir saldırıyı kendilerinin gerçekleştirmek isteyecekleri söyleniyor. İbn Teymiye'nin bu konuyu açıkladığı ve iki taraf arasında seçim yapmak gerektiğinde "kafirlerden yana olunmaması gerektiği söylenen" açıklamanın yanı sıra başka bir El Nusra sözcüsünün de Beyrut'ta gerçekleşen saldırıları kutladığı ancak saldırıların IŞİD'i desteklememeye sebep olmaması konusunda uyarılarda bulunduğu belirtiliyor.

Ankara ve Beyrut'u hatırlatan Corbyn medyayı eleştirdi: Can her yerde candır

Suriye'de El Nusra Cephesi ile yan yana savaşan Ahrar'uş Şam ve İslam Ordusu'ndan gelen açıklamalarınsa IŞİD'in saldırılarına daha soğuk olduğu bildiriliyor. (Sol) 

Kanada Başbakanı: Caminin kundaklanması beni derinden sarstı

Hollande: Düşmanımız Esad değil IŞİD

Kerry: IŞİD militanları psikopat canavarlar


  http://www.radikal.com.tr/147421014742101

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  HAÇLI SEFERLERİ... - ARAGORA

  Katolik kilisesinin ,Müslümanlara karşı düzenlediği seferlerin en önemli sebebi neydi?Unuttunuz mu ?İslamın ,''kafirlere ölüm '' söylemine bir cevaptı..Sen öldürmeden ben seni öldüreyim,demek istemişlerdi..Aradan 600 yıl geçti..Bu iş unutuldu..Oysa ,Kuran dimdik ayakta..Kilise de...Kilise savaştan çekilmiş.Refah içinde yaşıyor..Oysa Kuran ve islam sefalet içinde yaşayan insanlarla dolu..Bu söylemin hala canlı olmasının sebebi bu..İslam,''şükürve tevekkül '' üzerine kurulu olduğu için ,refah yaygınlaşamadı.Açlık ve sefalet içinde yaşayan milyonlarca müslüman var.IŞID gibi teröristlere militan bulmak hiç de zor değil bu toplumdan.Siz hiç hiristiyan canlı bomba duydunuz mu ?Batı dünyası bu terörle baş edemez.Tek yol;müslümanları da refaha ulaştırmaktır.O zaman ne terör kalır ne de canlı bomba..Filistine adalet getir bak ne oluyor?Gazzeyi bombalama bak ne oluyor?IŞID 'in derdi islam değildir.Onlar sadece bu fırsattan faydalanan canavarlardır..