Nusra eğit-donat'tan beş kişiyi daha kaçırdı

Nusra eğit-donat'tan beş kişiyi daha kaçırdı
Nusra eğit-donat'tan beş kişiyi daha kaçırdı
El Kaide'nin Suriye kolu Nusra Cephesi'nin eğit donat programı kapsamında eğitilen beş militanı daha kaçırdığı açıklandı. Böylece 54 kişilik bölükten geriye sağlam halde 2 kişi kaldı.

RADİKAL – ABD 'nin Türkiye , Suudi Arabistan ve Katar ile birlikte planladığı Suriyeli militanları eğitip donatma programı bir darbe daha aldı. El Kaide’nin Suriye kolu Nusra Cephesi, eğit donat programı kapsamında eğitilen beş militanı daha kaçırdı. Böylece 54 kişilik 30.Bölük’ten geriye sağlam halde 2 kişi kalmış oldu.

AFP’nin haberine göre, Esad karşıtı örgütlere yakınlığıyla bilinen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi (SOHR), Nusra’nın gece yarısı Suriye’nin kuzeybatısında bulunan bir köye baskın düzenlediğini ve militanları bu şekilde esir aldığını açıkladı. SOHR Başkanı Rami Adbülrahman, “Pazartesi ile Salı arasında, Nusra Cephesi Kah köyünde 30.Bölük’ten en az beş kişiyi kaçırdı” açıklamasında bulundu.

Eğit-donat'ta hayal kırıklığı sürüyor

İLK OLARAK HALEP'TE KAÇIRDILAR

El Nusra Cephesi ilk olarak 29 Temmuz'da Suriye'ye gönderilen grubun lideri Nedim el Hasan’ı ve beraberindeki 17 kişiyi Halep’in kuzeyinde kırsal bir bölgede kaçırmıştı. Kaçırılan 18 kişinin bırakılması için Nusra Cephesi'ne yapılan çağrılar sonuçsuz kalmış ve örgüt militanları bir kez daha karargaha saldırı düzenlemişti.

Nusra Cephesi, 'eğit-donat' askerlerin 8'ini daha tutukladı, 5'ini öldürdü

Anadolu Ajansı’na göre 18 kişi esir alınmış, çatışmalar sonucunda beş tümen üyesi öldürülmüş, 16'sı yaralanmış, sekizi ise El Nusra militanları tarafından kaçırılmıştı. Böylece geriye 54 kişilik bölükten sağlam halde 7 kişi kalmıştı.

Rusya'dan ABD'ye 'eğit-donat' tepkisi

'Eğitilip donatılan' 18 kişi Suriye'ye döner dönmez kaçırıldı!

'Eğit-donat'ta sıfır mezun!