NYT: CIA ajanları Türkiye'de

NYT: CIA ajanları Türkiye'de
NYT: CIA ajanları Türkiye'de
New York Times gazetesinin iddiasına göre Türkiye'nin güneyine gizlice yerleşen bir grup CIA ajanı hangi muhaliflerin silahlandırılacağına karar veriyor.

New York Times’ın haberine göre ABD Yönetimi’nin Suriye ’de diplomatik çözüm umudu tükendi. Muhaliflere yardımın artırılıp müttefik ülkelerin daha iyi örgütlenerek Esad’ın zorla indirilmesi fikri öne çıktı. Habere göre birkaç haftadır Türkiye ’nin güneyinde gizlice faaliyet gösteren küçük bir grup CIA ajanı, hangi muhaliflerin silahlandırılacağına karar veriyor. Ankara ve İsrail ile Esad sonrası dönem için görüşmeler yapılıyor.

BEŞAR ESAD RAMAZANDA DEVRİLECEK Mİ?
Suriye’de birkaç hafta öncesine kadar kolay kolay devrilemeyeceği düşünülen Devlet Başkanı Beşar Eşad’ın geleceği, iç savaşın şiddetlenmesiyle iyiden iyiye sorgulanmaya başladı.

Halep bölgesindeki muhaliflerin en büyük silahlı birliklerinden Tevhid Sancağı Birliği Komutanı Abdulaziz Selame, AA’ya Halep kırsalındaki karargahında verdiği röportajda, “Ramazanda Esad yönetimini devirmeyi ve iki bayramı birden kutlamayı hedefliyoruz” dedi.