O Bakan hata yaptıklarını kabul etti

O Bakan hata yaptıklarını kabul etti
O Bakan hata yaptıklarını kabul etti
Tayland'ın güneyinde 2'si öğrenci 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan operasyon sonrası Tayland Savunma Bakanı Prawit Wongsuwon hata yaptıklarını açıkladı.

RADİKAL - Müslümanların yoğunlukta yaşadığı Tayland'ın güneyinde askerlerin yaptığı uyuşturucu operasyonunda 2'si öğrenci 4 kişinin öldürüldüğü operasyona tepki çığ gibi büyüyor.

Dün Fatoni Üniversitesi rektörü İsmail Lutfi Japakiya önderliğindeki Müslüman grup basın açıklaması yaparak adalet istemişti. Büyüyen tepki ve öfke karşısında bugün açıklama yapan Tayland Savunma Bakanı Prawit Wongsuwon "Bu hata bir ders olarak alınmalı. 4. Bölge Ordu Komutanı Prakan Cholayuth bana operasyonun gece yapıldığını ve hata yapılmış olabileceğini söyledi" dedi ve bu olayın adalete intikal ettirileceğinin sözünü verdi. Bunun yanısıra bakan Wongsuwon öldürülen kişilerin silahsız ve masum olduklarının altını çizdi.

Yapılan açıklamalardan memnuniyet duyan Fatoni Üniversitesi rektörü Japakiya, bugün yetkililere samimiyet ve dürüstlüklerinden dolayı teşekkür etti.

Enis AKSU Bangkok (DHA)


  ETİKETLER:

  Bugün

  ,

  Gece

  ,

  Öğrenci

  ,

  Bangkok

  ,

  adalet

  ,

  bakan

  ,

  ders

  ,

  açıklama