Obama Hizbullah'a yaptırım kararını imzaladı

Obama Hizbullah'a yaptırım kararını imzaladı
Obama Hizbullah'a yaptırım kararını imzaladı
ABD Başkanı Obama, Hizbullah'ı mali olarak hedef alan yaptırım kararını imzaladı.

RADİKAL - ABD Başkanı Barack Obama, Kongre'den dün geçen ve Hizbullah'ı mali olarak hedef alan yasa tasarısını imzaladı. Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, partilerin üzerinde anlaştığı yasanın Hizbullah'a karşı baskıyı yoğunlaştıracağı ve yönetime Hizbullah'ın mali can damarlarını hedef almak için ek araçlar sağlayacağı belirtildi.

Açıklamada, "ABD hükümeti, grubun mali destek alt yapısını hedef alarak, Hizbullah'ın terör kabiliyetlerini daha fazla bozacaktır. Hizbullah üyelerinin ve destekçilerinin nerede olurlarsa olsunlar faaliyetleriyle mücadele etmek için yaptırımlar uygulamak gibi güçlü adımlar atmaya devam edeceğiz" ifadesine yer verildi. 

Nasrallah: ABD ve İsrail'in çıkarları ortaktır

ABD Kongresi'nin Senato kanadında geçen ay oy birliğiyle kabul edilen tasarı, dün de Temsilciler Meclisi kanadından oy birliğiyle geçerek, Obama'nın imzası için Beyaz Saray'a sunulmuştu.

Nasrallah: Bölgedeki savaş Amerikan planına teslim olmayı reddeden herkese yönelik

Hizbullah'a ait El Manar televizyon kanalı ve kanalın programlarını yayınlayan uydu operatörlerini de hedef alan yasa tasarısı, Obama'ya Hizbullah ile işlem yürüten finansal kuruluşlara karşı cezalandırıcı tedbirlere başvurma yetkisi tanıyor. (AA)

Nasrallah: Filistin emperyalizmle savaş cephesinin ileri hattıdır