'Obama Twitter'da takipçim' diyen kadına psikiyatri tedavisi!

'Obama Twitter'da takipçim' diyen kadına psikiyatri tedavisi!
'Obama Twitter'da takipçim' diyen kadına psikiyatri tedavisi!
ABD'de Başkan Barack Obama'nın kendisini Twitter'dan takip ettiğini söyleyen Kam Brock adlı kadının psikiyatri tedavisi görmeye zorlandığı bildirildi. Obama'nın gerçekten de takip ettiği Brock, hastaneye dava açtı.

RADİKAL -  Twitter takipçileri arasında Obama’nın da olduğunu söyleyen Kam Brock adlı 32 yaşındaki kadın , ‘kuruntusal davranışlar sergilediği ve çift kutuplu kişilik bozukluğu yaşadığı gerekçesiyle, götürüldüğü Harlem Hastanesi’nin psikiyatri bölümüne sevk edildi. Hastanede kaldığı 8 gün boyunca kendisine sakinleştirici ilaçlar verildiğini öne süren Brock, New York ve hastane yönetimini dava etti. Zira, Obama gerçekten de Brock’un Twitter takipçilerinden biriydi.

Sputnik'te yer alan habere göre, Brock’un avukatı Michael Lamonsoff durumu şöyle özetledi: Eylül 2014’te, Brock’un arabası uyuşturucu kullandığı ve ‘kafasının güzel olduğundan’ şüphelenen polisler tarafından durduruldu. İfade verirken ‘biraz duygusal’ olduğunu kabul eden Brock, kelepçelendi ve hastaneye götürüldü.

NE KADAR İYİ BİRİ OLDUĞUNU KANITLAMAK İSTEDİ

Doktora ne kadar iyi bir insan olduğunu ve sağlık sorunu yaşamadığını kanıtlamak isteyen Brock, “Bakın, Obama bile beni Twitter’da takip ediyor. Ben iyi ve pozitif biriyim. Obama pozitif insanları takip eder!” dedi.

'KABUL ET: OBAMA TAKİPÇİN DEĞİL' 

Bu sözlerinin ardından iğne vurulan ve kendini hastane yatağında yatarken bulan Brock ‘tedavi sürecine’ alındı ve Obama’nın Twitter’da kendisini takip etmediğini kabul etmesi istendi.

TEK İSTEĞİ 'TAKİP EDİLMEK'

Ardından herhangi bir sebep gösterilmeden taburcu edilen ve yetkili mercilere dava açan Brock’un istediği tek bir şey var: “Beni Twitter’da takip edin. Tıpkı Obama’nın yaptığı gibi."