Obama, yarın New Jersey'yi ziyaret edecek

Obama, yarın New Jersey'yi ziyaret edecek
Obama, yarın New Jersey'yi ziyaret edecek
ABD Başkanı Barack Obama, Sandy kasırgası sonrasında sel baskınları ve diğer türden hasarlara dair risklerin hala sürdüğüne işaret ederek, "Bu fırtına henüz bitmiş değil" uyarısında bulundu.

Obama, Kızılhaç merkezini ziyaretinde yaptığı açıklamada, fırtınayı “tüm ülke için yürek parçalayıcı” diye niteleyerek, dua ve düşüncelerinin fırtınadan zarar görenlerle olduğunu söyledi. Obama, fırtınanın vurduğu doğu yakasındakilere, “ Amerika sizinle” dedi.

Obama, eyalet ve yerel yetkilerle koordinasyonlarının olağanüstü derecede iyi olduğunu dile getirdi. Obama, New Jersey gibi fırtınadan zarar gören yerlere gerekli kaynakların aktarımı için ellerinden gelen çabaları göstermeye devam edeceklerini söyledi.

Fırtına sonrası müdahaleleri kontrol eden ve yönlendiren hükümet yetkililerine mesaj veren Obama, “Hareket geçmemeniz için herhangi bir özrünüz olamaz. Bürokrasi ve formalitelere girmeyin” diye konuştu.

Öte yandan, Obama'nın yarın, fırtınanın yol açtığı hasarı yerinde incelemek üzere New Jersey eyaletini ziyaret edeceği bildirildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, Obama'ya, ziyaretinde, New Jersey'nin Cumhuriyetçi Valisi Chris Christie de eşlik edecek. (AA)