Obama'dan düşen Rus uçağıyla ilgili açıklama

Obama'dan düşen Rus uçağıyla ilgili açıklama
Obama'dan düşen Rus uçağıyla ilgili açıklama
ABD Başkanı Barack Obama, Mısır'da Rus yolcu uçağının düşmesine bir bombanın neden olma ihtimali bulunduğunu ifade etti.

RADİKAL - ABD'de yayın yapan bazı yerel radyolara röportaj veren ABD Başkanı Barack Obama, 224 kişiyi taşırken Mısır'ın Sina yarımadasında geçen hafta düşen yolcu uçağı hakkındaki soruyu yanıtlarken, "Uçakta bir bomba olma ihtimali bulunduğunu düşünüyorum" dedi.

Uçağın düşmesine neyin sebep olduğuna dair ellerinde yeterince istihbarat bulunmadığını belirten Obama, bölgedeki güvenlik önlemlerinin ABD'dekinden farklı olmadığını ifade etti. ABD Başkanı Barack Obama, kesin bir kanaate varmadan önce kendi araştırmalarını yapacaklarını, uçağın düşmesine bir bombanın yol açma ihtimalinin gözardı edilmediğini söyledi.

THY, Şarm El Şeyh seferlerini iptal etti

ABD medyasında dün çıkan ve ABD'li yetkililere dayandırılan bazı haberlerde, IŞİD'in uçağa bomba yerleştirdiği yönünde istihbarat bulunduğu belirtilmişti.

Şarm El Şeyh'te 20 bin İngiliz turist mahsur

Şarm El Şeyh'ten Rusya'nın St. Petersburg kentine gitmek üzere havalanan Rus havayolu şirketi Kogalimavia'ya (Metrojet) ait uçak, cumartesi günü havalandıktan kısa bir süre sonra 17'si çocuk, 217 yolcu ve 7 mürettebatıyla Mısır'ın Sina yarımadası yakınlarında düşmüştü. (AA) 

İngiltere: Rus uçağı bombayla düşürülmüş olabilir

ABD uydusu Rus uçağı düşmeden önce ani ısı yükselmesi tespit etmiş

Rusya: Yolcu uçağını IŞİD'in vurduğu haberleri yalan