Obama'dan Sisi'ye mektup

Obama'dan Sisi'ye mektup
Obama'dan Sisi'ye mektup
ABD Başkanı Barack Obama, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'ye gönderdiği mektupta, iki ülkenin ortak çıkarlarının tehditleri karşısında Mısır ile ilişkileri güçlendirmenin önemli olduğunu vurguladı.

RADİKAL - ABD Başkanı Barack Obama'nın, Mısır Cumhurbaşkanı Abdülfettah Sisi'ye bir mektup gönderdiği bildirildi. Mısır Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Ala Yusuf, Obama, Dışişleri Bakanı John Kerry ile Mısır Cumhurbaşkanı Sisi'ye bir mektup göndererek, iki ülkenin ortak çıkarlarının tehditleri karşısında Mısır ile ilişkileri güçlendirmenin önemine vurgu yaptığını açıkladı. 

Obama, ülkesinin, Mısır'da ve bölgede istikrar ile başarının gerçekleşmesine katkı sağlamaya hazır olduğunu belirterek, "ABD-Mısır Stratejik Diyaloğu'nun, iki ülke arasında ilişkileri tüm alanlarda derinleştirmesini ve Mısır'ın aradığı kapsamlı kalkınmayı sağlamaya katkı sağlamasını umuyorum" ifadesini kullandı.

Gönül Tol yazdı. "Obama Mursi konusunda sessiz çünkü..."

ABD Başkanı Obama, Mart ayında darbe sonrası askıya aldığı Mısır'a 1.3 milyar dolarlık silah desteğinin teslim edilmesini onaylamıştı. Bu destek Sisi yönetimine 12 F-16 uçağı, 20 Harpoon füzesi ve 125 tankın verilmesini öngörüyordu. Ayrıca Washington, Kahire'ye geçen ay 2 savaş gemisi vermişti. (Al Jazeera)

Müslüman Kardeşler'e baskın: 13 ölü

Mursi'nin idam cezası onaylandı