Obama'ya sarılmanın bedelini fena ödüyor

Obama'ya sarılmanın bedelini fena ödüyor
Obama'ya sarılmanın bedelini fena ödüyor
Floridalı pizzacı Scott Van Duzer, ABD Başkanı Obama'yı kucaklayıp havaya kaldırdığı fotoğrafıyla tanınıyor. Ancak bu hareketi, Yelp adlı restoran değerlendirme sitesindeki puanlarının düşmesine sebep oldu.

Cumhuriyetçi parti üyesi olan, fakat Obama ’ya oy verdiğini açıklayan Van Duzer, restoranını ziyaret eden Obama’yı görünce dayanamayıp onu kucaklamıştı. Fakat Floridalı pizzacının bu hareketi, Yelp adlı restoran değerlendirme sitesinde, restoranı Big Apple Pizza’nın puanlarının düşmesine ve restoran hakkında olumsuz yorumlar yazılmasına sebep oldu.

 

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player Yükle


Huffington Post’un haberine göre, pek çok kişi restorana 1 yıldız vererek puanını düşürürken, sitede “Burada yemek yemek isterdim ama restoran sahibinin solcu Başkanımızı kucakladığını gördükten sonra bu işletmeye olan saygım azaldı. Tıpkı başkanımızın anayasamıza olan saygısının azaldığı gibi. 4 yıldır küçük işletme sahiplerine saygısızlık eden Başkan’a böyle tezahürat göstererek, bu kişilere sen de nanik yaptın ve utanmalısın Scott Van Duzer. Herhalde dükkanını sen inşa etmedin!”

Bir başka kullanıcı da, 1 yıldız verdiği puanlamaya sadece “Sahibi Cumhuriyetçi olduğunu söyleyip Obama’ya destek verdiğini ifade etmiş” şeklinde not düşmüş.

Videoda AFP’nin sorularını yanıtlayan Van Duzer, Cumhuriyetçi Parti’ye kayıtlı olmasına rağmen 2008’de Obama’ya oy verdiğini ve bu seçimlerde de Obama’ya oy vereceğini açıklamıştı. Van Duzer “Parti kimi çıkarırsa ona oy vermiyorum. Hangi adaya oy vermek bana doğru geliyorsa, ona oy veriyorum. Obama’ya oy vermek de bana baya doğru geliyor” demişti. Van Duzer, Obama’nın korumalarıyla ilgili endişe duyup duymadığı konusundaki soruya ise “Onu kaldırıp götürmediğim sürece sorun olmayacağını söylediler” şeklinde yanıt veriyor.