Obama'yı Müslüman yaptılar

Obama'yı Müslüman yaptılar
Obama'yı Müslüman yaptılar
ABD'de geçen yıl yapılan bir araştırmaya göre her 6 Amerikalıdan biri Başkan Barack Obama'nın Müslüman olduğuna inanıyor. Nijerya'daki bir çamaşır suyu markasının reklamı ise bu fikirde olanları 'doğrular' nitelikte.

‘Bembeyaz beyazlar’ sloganıyla yola çıkan Hypo markasının reklam ajansı ‘Nuh’un Gemisi’, afişlerden birinde Obama’ya şeyh kıyafeti giydirdi. Ajansın yaratıcı yönetmeni Abolaji Alausa bu seçimlerini şöyle açıkladı: “Bizim çamaşır suyumuz beyaz çamaşırları o kadar iyi koruyor ki en beyaz giymeyecek insanlar bile cezp oluyor.” Amaçları ise farklılıklara rağmen nefret ve önyargıların bir kenara bırakılması.

Afişe konu olan diğer bir isim Güney Afrika ’da apartheid rejimine karşı mücadelesinden dolayı Nobel Barış Ödülü alan Başpiskopos Desmond Tutu. Tutu, siyah karşıtı Ku Klux Klan örgütünün cüppesi giyiyor halde resmedilmiş.Diğer bir afişte de ünlü ABD’li komedyen Ellen DeGeneres gelinlik giyiyor. Lezbiyen olan DeGeneres, 2008’de evlendiği oyuncu sevgilisi Portia de Rossi’nin aksine düğününde beyaz bir takım giymeyi tercih etmişti. (DIŞ HABERLER)