Obez çocuklarının tedavisi için böbreğini satıyor

Obez çocuklarının tedavisi için böbreğini satıyor
Obez çocuklarının tedavisi için böbreğini satıyor
Hindistan'da bir baba, üç çocuğunun obezite tedavisinin masraflarını karşılayabilmek amacıyla böbreğini satışa çıkardı.

RADİKAL – Hindistan ’ın batısındaki Gucerat eyaletinde yaşayan Rameshbhai Nandwana (34), Yogita (5), Anisha (3) ve 18 aylık Harsh adlı çocuklarının obezite tedavisinin masraflarını karşılayabilmek amacıyla böbreğini satmaya karar verdi. Gelir durumu kötü olan ailenin çocukları obezite nedeniyle yürüyemiyor.

Mirror’da yer alan habere göre, çocuklar sırasıyla 34, 84 ve 15 kilo ağırlığında ve bir haftalık yemekleri, aynı köydeki iki ailenin bir ayda tükettiği gıdaya eşdeğer.

 

Böbreğini satmaktan başka çare bulamadığını söyleyen Rameshbhai Nandwana, “Çocuklarım bu hızda kilo almaya devam ederse çok ciddi sağlık sorunları yaşayacaklar. Ölmelerinden korkuyoruz. Onların tedavisine yardımcı olacaksa böbreklerimi satmaya hazırım” dedi. Üç çocuğun Bhavika (6) adlı kardeşlerinin ise obezite problemi bulunmuyor.

Çocukların annesi Pragna Ben (30) ise mutfaktan çıkamadığını söyledi ve “Günüm mutfakta başlıyor ve ondan sonra daha fazla yemek hazırlamak için yine mutfağa gidiyorum. Hiç bitmiyor – açlıkları hiç dinmiyor” dedi.


  ETİKETLER:

  obezite

  ,

  Hindistan

  ,

  Yemek

  ,

  çare