Oğlu infaz edilen anne: Yüreğim parçalanıyor

Oğlu infaz edilen anne: Yüreğim parçalanıyor
Oğlu infaz edilen anne: Yüreğim parçalanıyor
IŞİD tarafından infaz edilen Kenji Goto'nun annesi konuştu: Oğlum hep dünyayı savaşların olmadığı bir yer haline getirmeyi istiyordu

RADİKAL -  IŞİD'in elindeki ikinci Japon rehineyi de infaz ettiğini gösteren bir video yayınlanmasından sonra infaz edilen gazeteci Kenji Goto'nun annesi Junko İşido , "Kenji öldü ve benim yüreğim parçalandı. Çok trajik bir ölüm, ne diyeceğimi bilemiyorum" dedi.

 Öldürülen Japon rehine Kenji Goto geçtiğimiz ekim ayında Suriye 'de ışid militanları tarafından kaçırılmıştı. 47 yaşındaki Kenji Goto iki çocuk babasıydı.

47 yaşındaki gazeteci Kenji Goto'nun ölüm haberi Japonya 'yı yasa boğdu. IŞİD'in videoyu yayınlaması sonrası basının sorularını yanıtlayan Kenji Goto'nun annesi Junko İşido, "Kenji öldü ve benim yüreğim parçalandı. Çok trajik bir ölüm, ne diyeceğimi bilemiyorum" dedi. Anne Junko Işido sözlerine şöyle devam etti: "Oğlum hep dünyayı savaşların olmadığı bir yer haline getirmeyi istiyordu. Çocukları savaş ve yoksulluktan kurtarmayı arzuluyordu. size burda söz veriyorum ki ben onun bu çabalarını sürdüreceğim."

Japon Başbakanı ağlayarak IŞİD'den intikam almaya yemin etti


IŞİD örgütü Goto'yu serbest bırakmak için Ürdün'de cezaevinde bulunan Iraklı terörist Sacide er Rişavi'nin salıverilmesini şart koşmuştu. Ürdün ise, Rişavi'yi serbest bırakmak için IŞİD'in elindeki Ürdünlü pilotun da salıverilmesini talep etmişti. Ancak yürütülen bu müzakerelerden bir sonuç alınamamıştı. IŞİD geçen hafta elindeki diğer Japon rehine Haruna Yukawa'yı da öldürmüştü. IŞİD'in rehin tutuğu Ürdünlü pilotun akibeti ise bilinmiyor.

IŞİD, Japon gazeteciyi infaz etti