Okulda kalaşnikoflu fotoğraf tepkisi

Okulda kalaşnikoflu fotoğraf tepkisi
Okulda kalaşnikoflu fotoğraf tepkisi
Manchester'da bir okulda okuyan 13-14 yaşlarındaki bir çocuğun kalaşnikoflu fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından veliler çocuklarını okuldan almaya başladı.

RADİKAL – İngiltere’nin Manchester kentinde bulunan Oldham kasabasındaki Royton and Crompton adlı okulda, ‘kalaşnikoflu öğrenci’ skandalı yaşanıyor. Okulda okuyan 13-14 yaşlarındaki bir çocuğun kalaşnikoflu fotoğraflarının ortaya çıkmasının ardından veliler çocuklarını okuldan almaya başladı.

International Business Times’ın haberine göre, ismi açıklanmayan çocuk, fotoğrafı sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta Ağustos’ta paylaştı. Fotoğrafın, çocuğun Pakistan’daki akrabalarını ziyaret ettiği esnada çekildiği belirtilirken, silahın ruhsatlı olabileceği ifade edildi. Fotoğrafı gören veliler, polise, okul yönetimine ve çocuğun ailesine haber verdi. Polis, çocuğun suç işlemediğini söylerken, çocuk fotoğrafı Facebook’tan kaldırdı.

Okul müdürü Kevin O’Hagan, velilere gönderdiği mektupta endişe edilecek bir durum olmadığını ifade etti ve çocuğun ailesinin de ortaya çıkan rahatsızlık nedeniyle üzüntü duyduğunu aktardı.