Okulunu bombayla havaya uçuracaktı

Okulunu bombayla havaya uçuracaktı
Okulunu bombayla havaya uçuracaktı
ABD'de 17 yaşındaki genç, napalm bombası ile okuluna saldırı hazırlığındayken yakalandı.

Amerika Birleşik Devletleri'nde bireysel silahlanma ve internet üzerinden çeşitli silahlara rahatça ulaşabilme noktasında tartışmalar sürerken, 17 yaşındaki bir gencin evinde aralarında "napalm"ın da bulunduğu 6 bomba ele geçirildi.

Oregon eyaletindeki olayda, okulunu havaya uçurmaya hazırlanmakla suçlanan liseli genç , gözaltına alındı. Polis, Grant Acord adlı gencin saldırı için her türlü hazırlığı yaptığını iddia etti.

Aldığı ihbar üzerine harekete geçen polis, zanlının odasındaki aramada; bir yapılacaklar ile ihtiyaç listesi, çeşitli planlar ve eylemin düzenlenme tarihinin yazılı olduğu kağıdı buldu.

Ayrıca, aralarında napalm'in bulunduğu molotof kokteyli ve çelik boru ile hazırlanmış bomba düzenekleri ele geçirildi. Acord'un eylem hazırlıkları içinde yeni tüfek ve bomba alımı da bulunduğu öğrenildi.

Bu veriler ışığında Acord'un okulunda yapılan aramada, herhangi bir bombaya rastlanmadı. Annesi ile babası ayrı olan, çoğunlukla annesinin evinde kalan Acord'un neden saldırı hazırlığında olduğu henüz açıklığa kavuşmadı.

Polis, zanlının 1999 yılında Colorado eyaletinde iki öğrencinin bir liseye düzenlediği ve 13 kişinin öldüğü saldırıyı model aldığı, video oyunlarından da etkilendiğini düşünüyor.

Acord'un toplu cinayete teşebbüs suçlamasıyla mahkemeye çıkarılması bekleniyor. (TRT Haber )