Öldürülen gencin babası: Kızım rahatsız ediliyordu

Öldürülen gencin babası: Kızım rahatsız ediliyordu
Öldürülen gencin babası: Kızım rahatsız ediliyordu
ABD'nin Kuzey Carolina eyaletinde öldürülen üç Müslüman gençten birinin babası konuştu: "Kızım 'görünüşümüzden ötürü belinde tabancalı biri tarafından rahatsız ediliyoruz' diyordu."

RADİKAL - ABD 'nin Kuzey Carolina eyaletinde, Deah Shaddy Barakat, eşi Yusor Muhammed ve onun kardeşi Razan Ebu Salha adlı üç Müslüman gencin başlarından vurularak öldürülmesinin yankıları sürüyor. Öldürülen genç kadınların babası Muhammed Yusuf Abu-Salha, Yusor'un görünüşlerinden ötürü belinde silah taşıyan bir komşuları tarafından rahatsız edildiklerini söylediğini anlattı.

Hürriyet'te yer alan habere göre, Chapel Hill polisi, ilk açıklamasında olayın 'park anlaşmazlığı'ndan kaynaklandığını belirtti. Polis şefi Chris Blue, "Bunun nefret cinayeti olduğuna dair kaygıları anlıyoruz ve gerçeği ortaya çıkarmak için her yolu deneyeceğiz" dedi. Kuzey Carolina Üniversitesi'nin Chapell Hill'deki konut bölgesinde yaşanan olayla ilgili polise teslim olan Craig Stephen Hicks (46) tutuklandı.

Birinci derece cinayetten suçlanan Hicks'in son günlerde Facebook sayfasından "38 kalibre, 5 mermilik" diye bahsettiği tabancasının fotoğrafını paylaştığı ortaya çıktı.

Öldürülen gençler için anma töreni düzenlendi

HICKS'İN EŞİ: DİNİ İNANÇLA ALAKASI YOK

Hicks'in eşi ise düzenlediği basın toplantısında eşinin bağnaz olmadığını söyledi ve "Kesin bir inançla söyleyebilirim ki bu olayın, kurbanların dini inançlarıyla hiçbir ilgisi yok. Kocamın komşularıyla uzun süreden beri devam eden park anlaşmazlığı vardı" ifadelerini kullandı.TÜRKİYE'YE GELMEK İSTİYORDU

AFP'nin haberine göre; Suriyeli göçmen çocuğu olan ve dış hekimliği ikinci sınıfta okuyan Deah Shaddy Barakat, Suriyeli sığınmacılara ücretsiz tedavi vermek üzere Türkiye'ye gelmek için para topluyordu.

ABD'de üniversitede üç Müslüman öldürüldü