Ölen sevgilisiyle evlenecek

Ölen sevgilisiyle evlenecek
Ölen sevgilisiyle evlenecek
Fransa'da Muhammed Merah tarafından öldürülen askerlerden birinin hamile olan kız arkadaşı, ölen sevgilisiyle evlenmek istedi. Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, genç kadının nikâh isteğine onay verdi.

Fransa 'nın Toulouse kenti ve yakınlarındaki Montauban'daki saldırılarda hayatını kaybeden üç askerden biri olan Abel Chennouf'un hamile kız arkadaşının isteği kabul edildi. Chennouf'un hamile olan kız arkadaşının, ölüm sonrası nikâhlanabilmesi için gerekli izin verildi.

21 yaşındaki genç kadının avukatı Gilbert Collard, müvekkilinin talebinin Fransa Cumhurbaşkanı tarafından kabul edildiğini açıkladı. Ölüm sonrası nikâhlanabilmek için, ölen kişinin hayatta iken evlenme isteğini bildirmiş olması gerekiyor. Böylesi istisnaî bir durum için ise ayrıca Cumhurbaşkanı Sarkozy'nin onayı gerekiyor.

Fransız paraşütçü Abel Chennouf, Muhammed Merah'ın 15 martta Montauban'da düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden üç askerden biri. Merah daha sonra Toulouse kentindeki Yahudi ortaöğretim okulu Ozar-Hatorah'ı hedef almış, 3'ü çocuk 4 kişiyi öldürmüştü. Merah, Fransız polisinin evine düzenlediği 32 saatlik operasyon sonucunda ölü geçirilmişti. 
(Deutsche Welle)


  ETİKETLER:

  Fransa

  ,

  hamile

  ,

  Çocuk

  ,

  Kız

  ,

  operasyon

  ,

  genç

  ,

  Yahudi