Oregon saldırganının 13 ruhsatlı silahı varmış!

Oregon saldırganının 13 ruhsatlı silahı varmış!
Oregon saldırganının 13 ruhsatlı silahı varmış!
ABD'nin Oregon eyaletinde bir okula saldırarak 9 kişiyi öldüren Chris Harper Mercer'in ruhsatlı 13 silahı olduğu açıklandı.

RADİKAL - ABD 'nin Oregon eyaletindeki Umpqua Üniversitesi'ne düzenlediği silahlı saldırıda 9 kişiyi öldüren Chris Harper Mercer'in ruhsatlı 13 silahı olduğu ortaya çıktı. Mercer'in Perşembe günü düzenlediği saldırı sırasında üstünde kurşun geçirmez yelek ve 6 silah bulunuyordu.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, olay sonrası polisle girdiği çatışmada öldürülen Mercer'in evinde ruhsatlı 7 adet daha silah bulundu. 26 yaşındaki Mercer'in saldırıyı neden gerçekleştirdiği bilinmiyor. İki görgü tanığı saldırganın ateş etmeden önce insanlara dinlerini sorduğunu ve Hristiyan ise onları vurduğunu söyledi. Mercer'in babası, oğlunun bu hareketinden herkes gibi şok olduğunu belirtti.

Obama'dan sert açıklama: Rutin haline geldi

Saldırıda yaşları 18 ile 67 arasında değişen 9 öğrenci ve öğretmen hayatını kaybetmişti. ABD Başkanı Barack Obama saldırının ardından sert bir açıklama yaparak bireysel silahlanma yasalarının sıkılaştırılması çağrısı yapmış ve silah lobilerini hedef almıştı.

ABD'de üniversitede silahlı saldırı alarmı

ABD'de okula silahlı saldırı