Ortadoğulu göçmenler, Kızılhaç'ın yardımını 'haç var' diye kabul etmedi

Ortadoğulu göçmenler, Kızılhaç'ın yardımını 'haç var' diye kabul etmedi
Ortadoğulu göçmenler, Kızılhaç'ın yardımını 'haç var' diye kabul etmedi
Yunanistan-Makedonya sınırında bekleyen Ortadoğulu mülteciler, Kızılhaç'ın yardım paketlerini "üzerinde haç işareti olduğu gerekçesiyle" geri çevirdi.

PRİŞTİNE - Yunanistan-Makedonya sınırında zor şartlar altında bekleyen binlerce Ortadoğulu mülteci, üzerinde haç işareti olduğu gerekçesiyle uluslararası yardım kuruluşu Kızılhaç'ın yardım paketlerini geri çevirdi. 

Sınırda Makedonya polisinin göçmenlere Kızılhaç'ın yardım paketlerini dağıtması sırasında ilginç bir olay yaşandı. Görüntülerde tel örgülerin arkasında bekleyen göçmeler, polisin dağıtmak istediği paketleri protesto ediyor. Polis, göçmenlerin tepkisi üzerine yardım paketlerini geri götürüyor. 

(CİHAN)


  ETİKETLER:

  Yunanistan

  ,

  mülteci

  ,

  Protesto

  http://www.radikal.com.tr/142386814238686

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  - user986582

  Bu insanları yerinden yurdundan eden batı ülkeleri değil mi? talan ettiler her yeri dünyayı karıştırdılar.bu garibanlar da kendi çaplarında onları protesto ediyorlar ne var ki bunda.domuz eti olduğundan şüphelendi belki de.gitsinler avrupaya her türlü hakkından yararlansınlar.helali hoş olsun.

  celiski - user1127930

  bu ne celiski ya anlamak mümkün degil canlari pahasina gelmek istedikler ülkeler hiristiyan her tarafta hac var her tarafta kiliseler var biryandan üstünde hac isareti var diye yardim paketi almiyorlar bu ne celiski ne yaptiklarinin farkindalar mi ??

  Öyle ise neden? - yusufdemir55

  Müslümanlar bir birlerini kesiyor diye, canını, ırzını kurtarmak için nereye kaçıyorlar? Hıristiyan ülkelere.. Maden yardım paketini bile, üzerinde Haç var diye habul etmiyorlar, öyle ise neden onların ülkelerine sığınıyorlar? Gitsinler müslüman ülkelere..

  Cehalet - user400951

  Dini bütün Türkiye var iken Ne işiniz var Hristiyan dünyasında o zaman? Yabancıların yerinde olsam böyle bağnaz düşüncelilerin değil sokmak yardım bile yapmam. Bizde Kızılay neyse orada da Kızılhaç o.

  ilginc bir olay - erenkazim

  Neden Arap ulkelerine yonelmemis bu dini nutun arkadaslar, hiristiyan ulkelerinde nereden yardim bekliyorlardi? Nasil bir dusunce yapisinin urunleri bunlar? Yobazligin belirgin ornekleri. Avrupaya aciyorum. Besle kargayi oysun gozunu olacal. Gelecegin cihatcilari bunlardan ureyecek. Yazik!

  Iste luks - semapost

  Hem sinira multeci diye dayan hem de kalk dinine gore yardim secme hakkini kendine tani, o zaman zahmet edip multeci olmayin. Multeci, ya da siginmaci boyle secim yapamaz. Yapmaya kalksa buna cehaletten kaynaklanan yobazlik denir, ve cehenneme donmus memleketine geri yollanmaya mustahak olur.