ÖSO: Balistik füzeler bilinmeyen yerlere taşınıyor

ÖSO: Balistik füzeler bilinmeyen yerlere taşınıyor
ÖSO: Balistik füzeler bilinmeyen yerlere taşınıyor
Özgür Suriye Ordusu'ndan yapılan açıklamada, Şam çevresindeki kimyasal saldırının da gerçekleştirildiği iddia edilen 155. Tugay'daki mühimmatın, muhtemel askeri müdahaleye karşı bilinmeyen bölgelere taşındığı öne sürüldü.

ŞAM – Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Suriye'de rejime bağlı ordunun, muhtemel askeri müdahaleye karşı Şam kırsalındaki El-Kuteyfe bölgesinde bulunan 155. Tugay'daki balistik füzeleri bilinmeyen bölgelere naklettiğini öne sürdü.

ÖSO'dan yapılan yazılı açıklamada, "ÖSO'ya bağlı Şam Askeri Konseyi, 155. Tugay'daki balistik füzelerin, kamyonlara yüklenerek bilinmeyen bölgelere nakledildiği bilgisini verdi" denildi. Açıklamada, rejimin tugay ve çevresinde konuşlanan personeli de tahliye ettiği belirtildi.

El-Kuteyfe bölgesindeki 155. Tugay, rejimin Suriye'nin bütün bölgelerine balistik füzeler atabildiği en önemli üslerden biri olarak biliniyor.

Başkent Şam'ın banliyölerinden Doğu Guta'ya düzenlenen kimyasal silah saldırısının da Suriye ordusuna bağlı 155. Tugaydan gerçekleştirildiği iddia edilmişti.

AA


  ETİKETLER:

  Suriye

  ,

  İddia

  ,

  kimyasal

  ,

  ÖSO

  ,

  tahliye

  ,

  silah

  ,

  Karşı