ÖSO: Hizbullah bölgelerini bombalıyoruz

ÖSO: Hizbullah bölgelerini bombalıyoruz
ÖSO: Hizbullah bölgelerini bombalıyoruz
Özgür Suriye Ordusu komutanlarından Albay Hisam el-Avvak, Hizbullah'ın, Suriye ve Lübnan'da bulunan bölgelerini bombaladıklarını söyledi. Suriyeli isyancılar, Hizbullah'ı ülkedeki çatışmalara dahil olmakla suçluyor.

BEYRUT – Özgür Suriye Ordusu'na (ÖSO) bağlı Özgür Subaylar Topluluğu Komutan Yardımcısı Albay Hisam el-Avvak, ÖSO'nun Hizbullah'ın, Suriye ve Lübnan 'da bulunan bölgelerini bombaladığını öne sürdü.

El-Avvak, “Hizbullah'ın, Suriye ve Lübnan'da bulunduğu bölgeleri bombaladık. ÖSO, Hizbullah'ın Lübnan ve Suriye sınırında bulunan bölgelerini bombalamaya devam edecek” dedi.

Hizbullah'ın Suriye rejimiyle birlikte Suriye'de askeri operasyonlar gerçekleştirdiğini öne süren El-Avvak, bundan vazgeçmemesi halinde, Beyrut'un güneyinde kontrolü elinde bulundurduğu yerlere de operasyonlar düzenleyecekleri tehdidinde bulundu.

Suriye'deki bazı bölgelerde çıkan çatışmalarda, Hizbullah'a bağlı militanların 4’ünü esir alarak, 3'ünü de ölü olarak ele geçirdiklerini açıklayan Avvak, “Lübnanlı bazı Şiiler, bu esirleri ve cesetleri alabilmek için ÖSO ile görüşme arayışına girdiler” diye konuştu.

Hizbullah, daha önce Nusra Cephesi'ne bağlı militanların Suriye sınırında Hizbullah'ın devriye gezen güçlerine kanlı saldırılarda bulunduğu gerekçesiyle, Lübnan-Suriye sınırında bulunan 8 köyde seferberlik ilan ettiğini açıklamıştı. Öte yandan bazı kaynaklar Hizbullah'ın sınırdaki bazı köylere füze rampaları kurduğunu ve büyük toplar yerleştirdiğini iddia etmişti.

ÖSO, Hizbullah'ın, Suriye'de kendi kontrolündeki bölgeleri bombaladığını iddia ederek, 48 saat içinde saldırılarını durdurmaması halinde misillemede bulunacaklarını açıklamıştı.

AA


  ETİKETLER:

  Lübnan

  ,

  Suriye

  ,

  Hizbullah

  ,

  Füze

  ,

  İddia

  ,

  İlan

  ,

  ÖSO