Otelde rehin alınan 7 THY personeli kurtarıldı

Otelde rehin alınan 7 THY personeli kurtarıldı
Otelde rehin alınan 7 THY personeli kurtarıldı
Mali'de rehin alınanlar arasında 7 THY personeli de kurtarıldı. Kabin memuru Lütfiye Deniz Kıvrak "Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık" dedi.

RADİKAL - Mali'nin başkenti Bamako'da iki silahlı saldırganın yabancılar tarafından kullanılan lüks bir otelde 170 kişiyi rehin aldığı açıklandı. Türk Hava Yolları’nın İstanbul-Bamako uçuşlarını gerçekleştiren pilot ve hosteslerin de rehineler arasında bulunduğu kaydedildi.  

Mali'de otel baskını!

5 PERSONEL SERBEST KURTARILDI 

Otelde rehin kalan Türk pilotların İsmail Yerli ve Sadık Murat Arat olduğu belirtildi. Kabin memurlarının da Murat Gündüz, Şerife Taşcı Kabacık, Lütfiye Deniz Kıvrak ve Eray Sevim olduğu açıklandı. Otelde rehin kalan THY personelinden 6'sının uçuş amacıyla bu ülkede bulunduğu ve diğer Türk personelin Mali'de görevli olduğu belirtildi. Saldırganlar yaklaşık 50 kişi operasyonla kurtarılırken bunların arasında 5 THY personelinin de bulunduğu açıklandı. 2 THY çalışanı hâlâ rehin olarak tutuluyor.  Otelde rehin kalan Türk pilotların İsmail Yerli ve Sadık Murat Arat olduğu belirtildi. 

ASKER VE POLİS KURTARDI

Mali’deki otel baskınında rehin alınanlar arasında bulunan 5 THY görevlisinin kurtarıldığı açıklandı. Kurtarılanlardan kabin memuru Lütfiye Deniz Kıvrak  “Biz asker ve polis operasyonuyla kurtarıldık” dedi. Habertürk Televizyonu'na konuşan  Kıvrak, telefonunun şarjının çok az olduğunu belirterek, kısa bilgiler verdi ve “İki arkadaşımız içerde, umarım onlar da kurtarılacak” diye konuştu.

BİR PERSONEL DAHA KURTULDU

Mali'de rehin alınanlardan olan bir THY personelinin daha saat 15.30'da kurtarıldığı açıklandı.

Erdoğan ve Davutoğlu Mali'de kurtarılan THY çalışanlarını aradı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mali' deki otel baskınıyla ilgili; “Rehin alınan 7 vatandaşımızdan 5 ‘i kurtarıldı.. Rehin alınan iki vatandaşımızla iletişimimiz var” dedi.

SON THY PERSONELİ DE KURTARILDI

Son Türk rehine olan THY pilotunun kurtarıldığı haberi ise 18.20'de açıklandı. Böylece THY personeli 7 rehine de sağ kurtarılmış oldu.