Otobüs şöförü yüzünden tecavüze uğradı

Otobüs şöförü yüzünden tecavüze uğradı
Otobüs şöförü yüzünden tecavüze uğradı

Olay Nottingham'daki orman rekreasyon alanında gerçekleşti.

22 yaşındaki bir hukuk öğrencisi, otobüs şöförü yüzünden tecavüze uğradı. Otobüs parasını yaklaşık 50 kuruş eksik verdiği için otobüsten atılan genç kadının açtığı dava sürüyor.

Daily Mail'in, söz konusu davanın savcısının mahkemede yaptığı açıklamalara yer verdiği habere göre, olay şöyle gerçekleşti: Aralık ayında gece 3 sıralarında eve gitmek için otobüse binen 22 yaşındaki hukuk öğrencisi, 5 pound olan (yaklaşık 15 TL) otobüs biletine parasının yetmediğini fark etti. 0,20 pound’luk (yaklaşık 50 kuruş) bir miktarı eksik olarak ödemesini kabul etmeyen otobüs şöförü kadını indirmek istedi. Genç kadın yakındaki bir bankamatikten para çekip hemen geleceğini söyleyerek, otobüs şöföründen kendisini beklemesini istedi. Şöför beklemeyi reddederek uzaklaşınca, genç kadın Nottingham’ın ortasında kaldı. Annesini arayıp kendisini almasını isteyen kadın, annesiyle buluşacağı, yaklaşık 1 millik (1.6 kilometre) yolu yürüdüğü sırada, aşırı alkollü Joseph Moran’ın saldırısına uğradı. İddiaya göre Moran genç kadını ‘vahşi’ şekilde, ‘her türlü merhametten yoksun olarak’ dövdü ve ona tecavüz etti. Olay, annesinin kendisini beklemekte olduğu yere yaklaşık 1 kilometre mesafede gerçekleşti. Anne kızıyla buluşacağı noktaya geldiği sırada onu 2 kez aradı. Ancak her iki seferde de belirsiz sesler duydu ve telefon daha sonra kapandı.

Bir süre sonra devriye gezen bir polis, annenin aracını gördü. Anne kızını beklediğini açıkladığı sırada, 19 yaşındaki Moran polis arabasına doğru koştu ve parkta yürüyüş yaptığı sırada, saldırıya uğramış bir kadın gördüğünü söyledi. Üzerindeki kan izlerinin de ona yardım etmeye çalışırken bulaştığını ekledi. Savcı yaptığı açıklamada, Moran’ın polis arabasını görünce paniğe kapıldığını ve bu noktada onun kurtarıcısı gibi davranmayı seçtiğini belirtti.

Polis genç kadını annesinin beklediği yere ulaştırdığında annesi, tecavüz sırasında şiddet gören kızını tanıyamadı. Genç kadın yakın zamanda mezun olmuş ve o gece de arkadaşlarıyla kutlama yapmıştı. Olayın gerçekleştiği gece genç kadının bir gözünün morardığı, yüzünün şiştiği ve boynuyla göğüs bölgesi dahil olmak üzere çeşitli yerlerinde de yaralar olduğu belirtiliyor.

Moran’ın kanında, yasal sınırın 2.5 katı alkol seviyesi, bir miktar marihuana ve kokain bulunduğu tespit edildi. Moran tecavüz ve saldırı iddialarını reddederken dava sürüyor. Otobüs şöförü hakkında ise henüz bir işlem yapılmadı. (Radikal.com.tr)