'Oyun oynayacağız' diye kaçırdılar, işkenceyle öldürdüler

'Oyun oynayacağız' diye kaçırdılar, işkenceyle öldürdüler
'Oyun oynayacağız' diye kaçırdılar, işkenceyle öldürdüler

Öldürülen Christopher Raymundo Marquez

Meksika'da beş çocuğun, 6 yaşındaki Christopher Raymundo Marquez'i 'oyun oynayacaklarını' söyleyip kandırarak kaçırdığı ve işkence yaparak öldürdüğü açıklandı.

RADİKAL – Meksika’nın Chihuahua kentinde kan donduran bir olay yaşandı. Daily Mail’in haberine göre, yaşları 12 ile 15 yaş arasında değişen beş çocuk , 6 yaşındaki Christopher Raymundo Marquez’i ‘kaçırma oyunu’ oynayacaklarını söyledikten sonra işkence yaparak öldürdü.

Polis cinayetin nasıl işlendiğini şöyle anlattı: Evinin yakınlarındayken 13 yaşındaki iki kız ve 12 ve 15 yaşlarındaki üç erkek tarafından odun toplamak için çağırılan Marquez, çocuklarla birlikte evinden uzaklaştı. Çocuklar bir derenin kenarına geldiklerinde Marquez’e ’kaçırma oyunu’ oynayacaklarını söyledi ve küçük çocuğun ellerini ve ayaklarını bağlayarak dövdü. Çocukların daha sonra Marquez’i taşladı ve boğarak öldürdü. Çocuklardan birinin Marquez öldükten sonra sırtından bıçak sapladığı iddia edildi.

SUÇLARINI KABUL ETTİLER

Marquez’in cesedinin kaybolduktan iki gün sonra gömülmüş şekilde bulunduğu açıklandı. Yetkililer, çocukların tamamının suçlarını kabul ettiğini söylerken, çocuklardan üçünün ceza almak için çok küçük olduğunu belirtti. Meksika’da cezai ehliyet yaşının 14 olması nedeniyle yaşı küçük çocukların yerel yasalar çerçevesinde yargılanacağı ifade edildi.

'TEK İSTEĞİM ADALET '

Eyalet savcısı Sergio Almaraz, cinayetin planlı olmadığını belirterek, “Oyun oynadıkları esnada 15 yaşındaki çocuklardan biri Christopher’ı öldürmelerini önermiş. Bu planlı değildi” dedi. Marquez’in annesi Tania ise tek isteğinin adalet olduğunu dile getirerek, “Bir anne olarak adalet talep ediyorum. Bu çocukları nasıl serbest bırakacaklar” ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Meksika

  ,

  YAŞ

  ,

  Oyun

  ,

  Çocuk

  ,

  Erkek

  ,

  Kız

  ,

  Ceza

  ,

  Mail

  ,

  İddia

  ,

  adalet