Oyuncuyu terörist sandı

Oyuncuyu terörist sandı
Oyuncuyu terörist sandı
Rusya'nın İngiltere Büyükelçisi Alexander Yakovenko, IŞİD militanlarıyla ilgili paylaştığı bir tweet'te, ABD'li aktör Kal Penn'in fotoğrafını kullanarak şaşkınlık yarattı.

RADİKAL – Rusya’nın İngiltere Büyükelçisi Alexander Yakovenko, sosyal medyada alay konusu olmasına neden olan bir hataya imza attı. Yakovenko, IŞİD militanlarıyla ilgili paylaştığı bir tweet’te, ABD ’li aktör Kal Penn’in fotoğrafını kullandı.

CNN’in haberine göre, 2008 yapımı ‘Harold and Kumar Escape from Guantanamo Bay’ adlı filmde yer alan Kumar Patel karakterinin fotoğrafını kullanan Yakovenko, “ABD, Bağdat Rusya’dan yardım isterse IŞİD’e karşı Irak’a yardımı kesmekle tehdit ediyor. Teröristler çok sevinçli olmalı” ifadesini kullandı.

Olayın ardından açıklamada bulunan Penn, “Rusya’nın İngiltere Büyükelçisi ciddi olarak Harold & Kumar filminden fotoğrafı tweet attı. Gülmemi durduramıyorum” yorumunu yaptı. Aktör, daha sonra, "Teşekkür ederim Sayın Büyükelçi" sözleriyle Rocky IV filminden Ivan Drago karakterinin fotoğrafını paylaştı. 

 

 

Rusya'nın İngiltere Büyükelçiliği'nden yapılan açıklamada ise "Kal Penn, gerçek bir teröristin gülerken bulmak zor. Performansınız ikna edici ve fikri resimlendirmek için de uygun" denildi.