Özkök'ten Charlie Hebdo yorumu: Korkuyorum

Özkök'ten Charlie Hebdo yorumu: Korkuyorum
Özkök'ten Charlie Hebdo yorumu: Korkuyorum
Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine yapılan silahlı saldırıyı yorumladı.

RADİKAL - Hürriyet gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök, Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo'nun Paris'teki merkezine yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıyı yorumladı.

Charlie Hebdo dergisini yakından tanıyan Özkök, "Bu konudaki görüşlerimi yazmaya korkuyorum. Kendim için de korkuyorum, ülkem için de korkuyorum. Söyleyebileceğim tek şey şu: Bu olay Müslüman dünya için de Hristiyan dünya için de çok kötü olmuştur. Herkesin bunun bilincinde olması gerekir. Çok kötü bir yere doğru gidiyoruz. Ama bu korku benim utancım değil" ifadelerini kullandı.

Charlie Hebdo'dan IŞİD lideri Bağdadi karikatürü

Fransa'daki saldırıdan ilk kareler

Fransa'da Charlie Hebdo'ya saldırı: 12 ölü

 

Charlie Hebdo dergisi hangi karikatürleri yayınlamıştı?


  http://www.radikal.com.tr/126703412670345

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Halkız biz korkmayız. - Su Cemre Sim

  Batı,doğuyu iliklerine kadar soymak için onların uyanışını engelledi,kendine göre mezhepler uydurdu,kendi mollalarını yetiştirdi,halkının üzerine saldı. Yüzyıllardır Müslüman ülkeler batının sömürgesi oldu.Bütün Afrika'da, Asya'da toplum kılıçtan geçirilip,genç filizler kesildi.Şimdi sıra Türkiye'de .Batı İslamiyet'in tek az buçuk yüzünü aydınlığa çevirmiş ülkesi olan Türkiye'yi Suriye yapmak üzere tam gaz gitmektedir.Bilmiyoruz ki bu kırgını kim,niye yaptı?Orada ölecek yirmi kişi,ancak ortalama insanlarda, Müslümanlara karşı bir nefret yaratır.Yobaz bataklığını besleyen emperyalistler için,ha Suriye'de yirmi kişi ölmüş, ha Fransa'da.Orada öldürülen masum insanlar hepimizin yüreğini yakar,ama bizler de korkarak köşemize saklanır,ölü taklidi yaparız.Belki düşman bizi görmez.Bu acımasızlığı kim yaptı,kim yaptırdı ise hepimizin düşmanı o.Lanet olsun cana kıyanlara.

  - user438190

  Erdogan tehlikeli oynadi. Simdi boyle oldu

  Korkunun ecele faydası yok, Korkacağına lanetle karanlığa karşı bir mum yak. - user392546

  Özkök güya Türkiye de büyük bir gazeteye yıllarca baş yazarlık yönetmenlik yaptı. İşte sözleri (Bu konudaki görüşlerimi yazmaya korkuyorum. Kendim için de korkuyorum, ülkem için de korkuyorum.) Bu sözlerle kişiliği, savunduğu düşünceler, zorbaya karşı duruşu dibe vurdu. Bu sözler tıpkı bir çamaşır suyu gibidir, insanları yıpratmaktan başka bir işe yaramaz. Özkök bu sözleri, böyle bir korkusunun olması, insan zihninin en önemli yeteneği olan mantığa ve akıl yürütmeye pranga vurulmasına hizmet eder. Korkacağına lanetle karanlığa karşı bir mum yak.

  Sorunun asil kaynagi bati saldirganligi - user829342

  Ben sayin Ozkok'e katilmiyorum. Evet cok kotu bir olay olmustur. Ama sonunda aklin gerceklesecegini dusunuyorum. Avrupada muthis bir Islam ve musluman dusmanligi var. Bunun sonucu cok kotu bir insan ayrimciligi var. Bati, dunyayi kendi ekseni alanina cevirip dunyada otoriter bir yapi olusturmak istiyor. Ve anlasilacagi uzere en buyuk rakip Islam, Rusya v.s.. Somuru tuzeni kurmak istiyor, bati. Sonucu iste boyle tezahur ediyor ve yine boyle insanlar olduruluyor. Ama insallah sonunda akil ustun gelir.

  korkunç bir hadise - user921020

  terörü yapanlara , onu destekleyenlere , himaye edenlere çaktırmadan destekleyenlere lanet olsun. ülkemizde de varya böyle alçaklar